Ulukavak Mahallesi Osmancık Caddesi üzerinde bulunan üst geçit civarında, trafik sıkışıklığının had safhaya ulaştığı bildirildi.

‘Çözün artık bu problemi!’

Paylaşın:

 

Ulukavak Mahallesi Osmancık Caddesi üzerinde bulunan üst geçit civarında, trafik sıkışıklığının had safhaya ulaştığı bildirildi.

Yaşadıkları trafik çilesine dikkat çeken vatandaşlar, yetkililere seslenerek “Çözün artık bu problemi!” diye konuştular.

OTOPARK’a açıklamalarda bulunan vatandaşlar, Osmancık, Varinli ve Çiftlik Caddeleri’nin kesiştiği kavşakta oluşan yoğunluğun trafik açısından büyük bir çileye dönüştüğünü hatırlattılar.

Özellikle mesai başlangıcı ve bitiş saatleri ile haftasonu aşırı yoğunluğa sahne olan söz konusu kavşakta dakikalarca beklemek zorunda kalan sürücülerin tepkilerini korna çalarak ortaya koyduğuna dikkat çeken vatandaşlar, oluşan gürültü kirliliğinden de dert yandılar.

Problemin tek yön düzenlemesi ile çözülebileceğine işaret eden vatandaşlar, şehir içi trafiğe çıkmaları sınırlandırılan ağır vasıtalarla ilgili denetimlerin de artırılmasını istediler.

Kavşağa çıkan caddelerde zaman zaman uzun araç kuyruklarının oluştuğunu dile getiren vatandaşlar, sürücüleri çileden çıkaran problemin içinden çıkılmaz bir hâl aldığını vurguladılar.

Oluşan yoğunluk nedeniyle bazan ambulansların dahi trafikte mahsur kaldığına işaret eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek acilen çözüm beklediklerini sözlerine eklediler.

 

 

Diğer Haberler