Türkiye’nin yerli otomobil üretimi hamlesi, şehirler arasında yarışa dönüştü.

Bu yarışta biz de varız

Paylaşın:

 

Türkiye’nin yerli otomobil üretimi hamlesi, şehirler arasında yarışa dönüştü.

Pek çok il, sahip olduğu avantajları ön plana çıkararak yerli otomobil üretimine talip olurken Çorumlu sanayiciler de yarışta yerlerini almak için kolları sıvadılar.

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’ın Çorum ziyareti sırasında yaptığı teklif üzerine savunma sanayisi için yeniden harekete geçen Çorumlu girişimciler, yerli otomobil konusunda da Çorum’un potansiyelini ortaya koymayı planlıyorlar.

İLK OTOPARK GÜNDEME TAŞIMIŞTI

OTOPARK’ın daha önce defalarca gündeme taşıdığı yerli otomobil ve otomotiv sanayisine yönelik üretim meselesine odaklanan girişimciler, Çorum’un yarışta geri kalmaması için yoğun çaba harcıyorlar.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğündeki girişimi destekleyen Çorumlu idarecilerin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de şehirde kamuoyu oluşturmayı hedefliyor.

ÇORUMLU GİRİŞİMCİLER DESTEK BEKLİYOR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uhdesindeki proje için etkin bir çalışma yürütülmesi gerektiğini vurgulayan sektör temsilcileri, yerli otomobil üretimi çalışmalarının Çorum sanayisi için de önemli bir dönüm noktası teşkil edebileceğini ifade ettiler.

Yerli otomobil projesini hayata geçirecek konsorsiyumla da dirsek teması içinde olmayı isteyen sektör temsilcileri, Başkent’teki Çorum lobisi başta olmak üzere memleket sevdalısı herkesi bu girişime destek vermeye davet ettiler.

 

 

Diğer Haberler