Kargo sektörünün öncü kuruluşlarından UPS, Orta Karadeniz Lojistik Merkezi’ni Çorum’a taşıdı.

Çorum’a lojistik üs

Paylaşın:

 

RECEP MEBET

Kargo sektörünün öncü kuruluşlarından UPS, Orta Karadeniz Lojistik Merkezi’ni Çorum’a taşıdı.

Çorumlu işadamı Haluk Aşkın’ın girişimleri sonucunda kuruluşu tamamlanan UPS Kargo Aktarma Merkezi (OSP), Kunduzhan Mahallesi Akpınar Caddesi numara 69’da hizmete girdi.

UPS Kargo’nun yeni Aktarma Merkezi’ni tanıtan Haluk Aşkın, “Sektörel açıdan Çorum’a önemli bir lojistik üs kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Sektörde 20 yılı aşan tecrübesiyle 2005 yılından beri UPS Kargo Çorum Acenteliği’ni yürüttüğünü anlatan Haluk Aşkın, daha önce Merzifon’dan yapılan lojistik operasyonları Çorum merkezli olarak sunmaya başladıklarını açıkladı.

Dün düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili bilgiler veren Aşkın, şunları söyledi:

“Aşkın Yakıt Kargo Hizmetleri, Turizm, Sanayi, Ticaret Limited Şirketi olarak Çorum acenteliğini yürüttüğümüz UPS Kargo’nun Bölgesel Aktarma Merkezi (OSP)’ni şehrimize kazandırdık.

Daha önce Merzifon’da faaliyet gösteren UPS Kargo OSP, 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle Çorum’da hizmete girdi.

Çorum’un yanı sıra Amasya ve Tokat başta olmak üzere tüm Orta Karadeniz’in lojistik operasyonlarının yürütüldüğü merkezimize günde ortalama 20 tır dolusu kargo geliyor.

250 metrekarelik kapalı alana sahip hangarımıza üç ayrı tırın aynı anda yanaşıp aktarım yapabileceği özel rampa ve sistemler kurduk. Personel sayımızı ikiye katına çıkarmak suretiyle istihdama da katkı sağladık.

İstanbul’dan yola çıkan kargoların sabahtan Çorum’da olmasını sağlayan yeni lojistik merkezimiz sayesinde özellikle iş dünyasının beklentilerine hızlı bir çözüm sunmaya başladık.

Çorum’la birlikte Merzifon acenteliğini üstlendiğimiz UPS Kargo’nun gönderilerini filomuzdaki 8 adet kamyonetle adreslerine ulaştırmaya devam ediyoruz.

Nakliyecisinden akaryakıt istasyonlarına, konaklamadan lokantalarına kadar pek çok sektöre de binlerce lirayı bulacak fayda sağlayarak Çorum ekonomisine katkı sunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

 

Diğer Haberler