AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt organizasyonu ile İran-Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirme adına bir toplantı düzenlendiği belirtildi.

İran’la işbirliği protokolü

Paylaşın:

 

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt organizasyonu ile İran-Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirme adına bir toplantı düzenlendiği belirtildi.

TSO’dan yapılan açıklamaya göre, sanayi ve imalat tesislerinin bulunduğu, İran-Karaj'da bir devlet dairesi olan Alborz Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ile Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Erkan ve Mustafa Özbayram’ın katılımları ile gerçekleşen toplantının akabinde, başta ithalat ve ihracat olmak üzere iki ülkede ortak yatırım yapmaya yürüyen sürecin başlangıcı olarak iyi niyet protokolü imzalandı.

Bundan sonraki süreçte heyetler oluşturularak, iki ülkedeki iş fırsatlarının incelenip, ziyaret edilmesinin sağlanacağı ve ilgili meslek gruplarının bilgilendirileceği belirtildi. (Haber Merkezi)

 

Diğer Haberler