Belediye Başkanı ve Çorum Belediyespor Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, Osmaniyespor maçından sonra yaşananların hiç bir bahenesinin olamayacağını belirterek ...

‘Bu şehrin imajına kimse darbe vuramaz’

Paylaşın:

 
HALİL ÖZTÜRK
Belediye Başkanı ve Çorum Belediyespor Onursal Başkanı Muzaffer Külcü, Osmaniyespor maçından sonra yaşananların hiç bir bahenesinin olamayacağını belirterek ‘Geçtiğimiz sezonlarda yaşadıklarımızdan gereken dersler çıkartılmamış. Camianın tüm unsurlarının sorumluluğunu bilmesi ve Çorum ismine leke düşürecek hareket ve davranışlardan kaçınmaları gerekir’ dedi.
 
Başkan Külcü pazartesi akşamları TV 19’da yayınlanan Futbol Saati programına canlı telefon ile bağlandı. Halil Öztürk ve Elvan Milağ’ın sunduğu programda Osmaniyespor maçının değerlendirmesi ve maç sonundaki yaşananlar gündemin ilk sırasını aldı.
Programın ilerleyen bölümlerinde telefon bağlantısı ile katılan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ‘İki puana ve liderlğe üzüllüyoruz. Lig uzun bir maraton 12. maçta şampiyon olduk demekte kaybettik demekte mümkün değil. Bu süreci sabırla takip etmeyi hepimizin öğrenmesi lazım.
 
İçerde futbolcularımızın onların hocalarının idare yöneticilerin belediye başkanı olarak benim taraftar olarak bütün Çorum’un bu uzun süreci sabırla yönetmeyi  bilmesi gerekiyor. Elbette puanlar kazanılır kaybediler bunlara sevinyorum üzülüyoruz. Biz geçen sezon sonunda Altay’ı evimizde 2-0 yendik. Hiç bir sebep yokken flamalarını yaktık yırttık sonrasında İzmir’de neler yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. Bunun bedelini biz ödedik, takım ödedi şehir ödedi. Koca İzmir’e Çorum Belediyespor takımı neredeyse giremedi. İzmir’de otobüsten stada götürecek otobüslerini kiraya vermekten çekindiler.
Yaşadığımız tecrübeler var, Acı olaylar ve faturayı hep birlikte ödediğimiz halde bizim taraftarlarımızın gereksiz yere olay çıkarmasını gerçekten anlayamıyorum. Bir yandan bizi üzüyor bir yandan futbolcuların motivasyonunu bozuyor. Bu takım 4-5 ay sonra Osmaniyespor ile maç yapmaya gidecek. Hangi yüzle gideceğiz hangi psikoloji ile gideceğiz. Bunları durur dururken neden sebep oluyorsunuz.
Maçın içinde olsa anlık heyecanla oldu diye yinede maruz görülmez belki ancak her şey bittikten sonra birisinin çıkıp taşkınlık yapması kendini tatmin etmekten başka bir şey değildir. Çok büyük bir hadditsizliktir çok büyük bir terbiyesizliktir şehir adına terbiyesizliktir. Hiç timsenin bunu yapmaya hakkı yoktur. Emrah Bedir ismindeki futbolcu ve beyaz saçlı hocaları takımı adına bir şeyler yapmaya çalışıyor. Etikdir centilmencedir veya değildir bunları tartışacak halimiz yok. Biz kendi üzerimize düşenleri adam gibi yapmasını öğrenmek zorundayız. Akıl vicdan sahibi her insan bunların yanlış olduğunu ısrarla söylediği halde bunları yapmaya devam ediyorlar.
Kendini kontrol edemeyen arkadaşlarımız maçlara gelmesinler. Bir taşkınlık yapacaklarla stad dışında yapsınlar. Bizimde, takımında şehrinde adını lekelemesinler. Hiç kimseye malzeme vermesinler. Rakip tahrik edebilir, hakem kötü yönetti diye eleştirebilirsiniz tribünden taraftarın küfür etme hakkı yok. Sahanın hakimi hakem o hata yaparsa onun cezasını verecekler başkaları. 
 
Bizim bu konuda itidale ve aklı selime sükunete ihtiyacımız var. Bunları yapmadığımız takdirde her maçımızda böyle puan kaybı yaşarız. Sahadaki tüm futbolcuların lider gibi hareket etmesi gerekiyor. Hocanında sakin olması, belerdiye başkanı olarak benimde sinirlerime hakim olmam lazım. Usuletle sukunetle sezon sonuna kadar bir strateji takip etmemiz gerekiyor. Aksi halde daha çok puanlar kaybederiz. Puan kaybının telefasi var bundan çok daha önemli imaj kaybı yaşarız bunun telafisi çok çok daha zordur ve bedelide ağırdır’ dedi.

Diğer Haberler