Pazar günü İstanbul’da yapılan 39. Vodafone Maratonu’nda Çorum’lu eğitimci Ali Ekber Öztürk kategorisinde dokuzuncu oldu.

İstanbul Maratonu’nda ÇORUMLU baba-kız

Paylaşın:

HALİL ÖZTÜRK
Pazar günü İstanbul’da yapılan 39. Vodafone Maratonu’nda Çorum’lu eğitimci Ali Ekber Öztürk kategorisinde dokuzuncu oldu.
 
Aynı yarışta koşun kızı Özlem Öztürk ise kategorisinde 22. olarak Çorum’u en güzel şekilde temsil ettiler.
Bu yıl Çocuklar için koşulan 39. İstanbul Maratonu’na beş yıldır katılan Ali Ekber Öztürk 61 yaş kategorisinde mücadele etti ve zorlu bir mücadele sonunda yarışı 59.63’lük derecesi ile dokuzuncu bitirerek büyük bir başarıya imza attı. Bu kez ilk kez babası ile birlikte katılan Özlem Öztürk ise ilk yarışı olmasına karşın bir çok rakibini geride bırakarak  52.39’lük derecesi ile 22. sırada yarışmayı tamamladı.
Emekli Eğitimci olan Ali Ekber Öztürk spor yapmanın yaşı olmadığını bu performansı ile herkese gösterdi. Spor yapmayı çok sevdiğini belirten Öztürk, bu yarışa beş yıldır aralıksız katıldığını ve tüm yarışlarıda tamamladığını söyledi. Bu yıl çocuklar için koşulan 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Ali Ekber Öztürk böylesine anlamlı bir koşuda kızı ile birlikte koşmaktan ayrıca gurur duyduğunu belirterek herkesi spor yapmaya davet etti.

Diğer Haberler