Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, Osmaniyespor Teknik Heyetinin maç öncesi başlattığı provakasyonun maç boyunca ve sonrasında da devam ettiğini belirterek ‘Malesef provakasyon yapanlar kazandı’ dedi.

‘Olayların tek sorumlusu teknik heyet’

Paylaşın:

 

HALİL ÖZTÜRK

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, Osmaniyespor Teknik Heyetinin maç öncesi başlattığı provakasyonun maç boyunca ve sonrasında da devam ettiğini belirterek ‘Malesef provakasyon yapanlar kazandı’ dedi.

 Tokuş, tamamen futbolu çirkinleştirmek adına şartlanan ve bu doğrultuda da davranışlar sergileyen Osmaniyespor teknik heyetinin maç öncesinde kendilerine saha tahsis edilmesine rağmen ‘Bize saha verilmedi’yalanı ile ortamı germeye başladığını belirten Tokuş. ‘Oysaki gerek Belediyespor yönetimi, gerek teknik heyeti ve gerekse spor camiası olarak Osmaniyespor’u centilmen bir şekilde karşıladık. Sanki final maçına çıkacak gibi iki gün öncesinden Çorum’a gelmelerine bir anlam veremedim. Ancak asıl amacın farklı olduğunun yaşanan gelişmeler sonucunda ortaya çıktı. Sanki şampiyonlar ligi maçı gibi bir hava yaratıp ortamı durduk yere gerdiler.

Kendilerine bölgesel amatör lig ve amatör maçların oynandığı saha çalışmaları için tahsis edildi. Onlarsa buranın bir halı saha olduğunu iddia ederek, kendi sosyal medya hesaplarında “Bize saha verilmedi” diye yaygara kopardılar. Bu çirkin bir davranıştı. Biz de zaman zaman bu sahayı kullanıyoruz. Yaptıkları futbol adına kabul edilemez bir çirkinliktir ve iftiradır” dedi.

 BU ANLAYIŞLA TÜRK FUTBOLU BİR YERE GELMEZ

 Maç sırasında ve sonrasında yaşananlara da değinen Tokuş, “Bir futbol takımı düşünün, 90 dakika boyunca tek işi rakibe futbol oynatmamak. Yatanın bir türlü kalkmadığı ve kenar yönetimin buna seyirci kaldığı bir futbol anlayışıyla bu ülkede futbol hiçbir yere gelmez. Bununla beraber rakip takım teknik direktörü yaşanan bu gelişmeler karşısında ne kendi yardımcılarını, ne de futbolcularını hiçbir şekilde uyarmadığı gibi, futbolun çirkinleşmesine de göz yummuştur.

Bunlara bir de hakemin anlamsız yönetim şekli eklenince iş iyice çığırından çıkmıştır. Sarı kartı olan bir futbolcuya yaptığı hareket sonrası kart gösterip oyundan atamayan hakemden de cesaret alan rakip takım, saha içerisinde de provokasyonlarına devam etmiştir. Herkesin bildiği üzere daha önce Çorum’a gelip sahadan puanla ayrılan takımlarda oldu. Bunların hangisine kötü bir davranışta bulunuldu. Osmaniyespor teknik heyeti, Çorum’da 3 gün sürdürdüğü provokatif eylemlerini maalesef maçtan sonra da devam ettirdi.

 Bizler rakip takım oyuncularını soyunma odalarına göndermek için çaba sarf ederken, rakibin teknik adamı ortalıkta yoktu. Buna karşılık sportif direktörleri, sahamızda 2 puan kaybettiğimiz bir maçın ardından üzüntü içerisinde olan bizim takımın futbolcuları ve tribünleri galeyana getirecek davranışlarıyla bir takım sıkıntıların yaşanması için elinden gelen her türlü çabayı göstermiştir. Buna rakibin bazı futbolcuları da eşlik etmiştir. Yaşanan bu gelişmeler neticesinde de istenmeyen bazı sıkıntılar yaşanmıştır. Yaşanan bu olayların tek sorumlusu Osmaniyespor teknik heyetidir” diye konuştu.

 OSMANİYE’NİN ADINI KİRLETİYORLAR

 Saha içinde yaşanan talihsizlikler hakkında da konuşan teknik direktör Yusuf Tokuş, “Bizler rakip futbolcuları soyunma odalarına yönlendirmeye çalışırken, sportif teknik direktörleri ‘siz Osmaniye’ye gelmeyecek misiniz?’ gibi tehditvari söylemlerde bulunmuştur. Bu sözleriyle güya bize gözdağı vermek isteyen bu arkadaş, farkında olmadan temsil ettiği kentin adını kirletmektedir. Oysaki bizim için Osmaniye, bu ülkenin güzide bir şehridir. Kimsenin de Osmaniye kenti ve halkının adını bu şekilde kirletmeye hakkı yoktur.

Bu sözden ne anlamalıyız. Yani Osmaniye’ye giden takımların başına bir sıkıntı mı gelecek? Bunu mu ima ediyor. Bizim için Uşak, Aydın, Denizli, Trabzon ne ise Osmaniye’de aynıdır. Ülkemizin vazgeçilmez vatan topraklarından biridir. Bizim ne Osmaniyespor, ne de Osmaniye halkı ile hiçbir sorunumuz yoktur. O teknik heyet, orada geçicidir, kalıcı olan Osmaniyespor ve Çorum halkının dostluğudur. Bizim zamanı geldiğinde aslanlar gibi Osmaniye’ye gidip maçımızı oynayacağız. Bu konuda da sağduyulu Osmaniyelilerin olumsuz hareketler içerisinde bulunmayacağına yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Diğer Haberler