Vali Necmeddin Kılıç, Sungurlu Aşağı Fındık Köyü'nde yaşayan iki engelli kardeşi evinde ziyaret etti. Engelli kardeşlerin basında yer alan Reis ve Vali ile görüşme talepleri karşılık buldu.

‘Nerede mağdur varsa  gece-gündüz oradayız’

Paylaşın:

 

MURAT ÇETİN

Vali Necmeddin Kılıç, Sungurlu Aşağı Fındık Köyü'nde yaşayan iki engelli kardeşi evinde ziyaret etti. Engelli kardeşlerin basında yer alan Reis ve Vali ile görüşme talepleri karşılık buldu. Aşağı Fındık Köyü'nde yaşayan engelli Yaşar ve Satılmış Kalınsazlıoğlu'nu ziyaret eden Vali Necmeddin Kılıç, "Bundan sonrada gece gündüz demeden tüm engellilerin fakir fukaranın dul ve yetimin yaşlıların ve ihtiyaç sahibi halkımızın Devlet olarak her zaman yanındayız." dedi.

Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, Çorum Kredi ve Yurtlar İl Müdürü Erol Kavuncu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit'in de katıldığı ziyarette, engelli gençlerle yakından ilgilenen Vali Necmeddin Kılıç, gençlerin taleplerini dinledi.

Akülü arabalarının akülerinin bittiğini aktaran gençler akü isteğinin yanı sıra, camiye gidemediklerini, cami girişine engelli rampası istediklerini ifade etti. Gençlerin bir isteği de bilgisayar olurken, Vali Necmeddin Kılıç verdiği talimatlarla, gençleri tüm isteklerini yerine getirdi.

Sıradan bir ziyaretten öte, gönül ziyareti tadında geçen ziyaretten duydukları memnuniyet ve heyecanı ifade eden gençler, "Karşılık bulacağını tam olarak bilemediğimiz bu talebimizin, Vali'nin evimize gelerek cevap bulması bizi hem şaşırttı, hem de devletimizin büyüklüğünü bize bir kez daha gösterdi. Sayın Valimiz'e bu alçak gönüllülüğü ve babacan tavrı nedeniyle teşekkür ederiz." dediler.

Vali Kılıç, ihtiyaç sahibi olan herkesi gece gündüz demeden yanında olacaklarını ifade ettiği gençlerle sohbet etti.

 

 

Diğer Haberler