Çorum İmam Hatipliler Derneği (ÇORİMDER)'nin hayata geçirdiği 'Gelenekten Geleceği 15 Temmuz'u Anlamak' başlıklı projenin ofisi düzenlenen törenle açıldı.

ÇORİMDER’den Proje Ofisi

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Çorum İmam Hatipliler Derneği (ÇORİMDER)'nin hayata geçirdiği 'Gelenekten Geleceği 15 Temmuz'u Anlamak' başlıklı projenin ofisi düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse ile davetliler katıldı.

Programda ilk olarak Proje Ofisinin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.

Daha sonra proje hakkında bilgi veren ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, dernek olarak hazırladıkları ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın desteklediği projenin, ofisinin Gazi Caddesi Selçuk Apartmanı 7. katta bulunduğunu ifade ederek, "Proje kapsamında tiyatro, müzik, görsel sanatlar ve Arapça kursları açacağız. Ayrıca çeşitli konularda seminerlerde düzenlenecek. İl dışı gezilerde yapılacak. Bu tür etkinliklerle 300 civarında öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Projemiz 2018 yılı Haziran ayında sona erecek" dedi.

Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ise yaptığı değerlendirmede İslam dünyasının umudunun Türkiye, Türkiye'nin umudunun ise gençler olduğunu dile getirerek, "Gençlere yönelik yapılan her türlü çalışma önemlidir. Popilizim yapmadan  gerçekleri görerek yol haritası çiziliyor olması da çok önemli. Projede başarılar diliyorum. Bu proje ile gençlerden bir kutup yıldızı olacaksınız. 15 Temmuz'un anlamını bilen, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyayı iyi bilen gençlerin yetişmesini temenni ediyorum" şeklinde belirtti.  Ofisin birimlerinin gezilmesinin ardından açılış töreni sona erdi.

 

 

Diğer Haberler