Alaca'nın İsmailli Köyü'nde tek odalı kerpiç evde yaşayan Demirkan kardeşler, insana yakışır bir evde yaşamak için yardım istiyor.

Engelli kardeşlerin tek  isteği evlerinin tamiri

Paylaşın:

 

MURAT ÇETİN

Alaca'nın İsmailli Köyü'nde tek odalı kerpiç evde yaşayan Demirkan kardeşler, insana yakışır bir evde yaşamak için yardım istiyor.

Her ikisi de engelli raporuna sahip olan kardeşlerden 43 yaşındaki Emir Demirhan zihinsel engelli iken, geçirdiği trafik kazası sonrasında yürüme engelli olan 38 yaşındaki Erdoğan Demirhan ise kısmi yürüme zorluğu yaşıyor.

Yaşlı anne ve babalarının vefatından sonra tamamen yalnız kalan Demirhan kardeşlerin taleplerini gazetemize ileten köy sakinleri, "Bu insanlar tarifi zor bir hayat yaşıyor. Herkesin sevdiği ve sahip çıkmaya çalıştığı bu kardeşler, yıkılmak üzere olan tek katlı bir viranede yaşamaya çalışıyor. Tek isteğimiz bu kardeşlerimizin, çatısı akmayan, yıkılma tehlikesi olmayan bir evde kalması. Bunun için valiliğimiz başta olmak üzere ilçe yöneticilerimiz ve hayır sahiplerinden destek bekliyoruz." dedi.

Tandırlıktan bozma bir ev olarak tarif edilen tek odalı evin yenilenmesiyle, Demirhan kardeşlerin hayata tutunmalarının ve yarınlara dair umut beslemelerinin daha da güçleneceğini kaydeden köy sakinleri, umutlu bir cevap beklerken, ağabeyi ile birlikte yaşayan Erdoğan Demirhan, sağlığını kaybetmeden önce bilek gücüne çalışıp, geçindiklerini anlatarak, "Kader bizi bugün yalnız ve kimsesiz bıraktığı gibi sağlığımızı da alıp götürdü. Çok şükür az da olsa köyde birilerine yardım edip, kazandığımızla geçim etmeye çalışıyoruz. Ancak artık takatimiz kalmadı, evimiz başımıza uçacak. Akşam olunca diğer ailelerin evine imrenir oluyoruz. Bizi bu viraneden kurtarıp, insan gibi yaşayabileceğim evimize ulaştıracak kim varsa, ömür boyu duacıları olacağız." diye konuştu.

 

 

Diğer Haberler