Türk Chopper Motosiklet Kulübü (TCMK) Çorum Temsilciliği’ne Diş Hekimi M. Erenalp Temirtekin getirildi.

Yufka yürekli motorcular

Paylaşın:

 

Türk Chopper Motosiklet Kulübü (TCMK) Çorum Temsilciliği’ne Diş Hekimi M. Erenalp Temirtekin getirildi.

Özcan Özdoğan’ın koordinatörlüğündeki Kulüp’te, Fatih Karaçırak (Koç), Atacan Öncel (Yol Kaptanı), Sezgin Bıdak, Sefa Tunç, Serkan Sancak, Samet Geldi ve Melih Cerit de görev aldı.

Filmlerde olaylara konu olan motosiklet çetelerinin aksine, insani değerler ve toplumsal hassasiyetlere sahip motor tutkunlarını buluşturan Türk Chopper Kulübü, gerçekleştirdiği etkinliklerle takdir topluyor.

OTOPARK’a konuk olan ErenalpTemirtekin, Çorum’da yelekli 10 üyesi bulunan Kulübü ve faaliyetlerini anlattı.

‘BİRLİKTELİĞİMİZ GÜCÜMÜZ’

Türkiye genelinde 38 ilde temsilciliği bulunan İzmir merkezli Kulübün, motosiklet tutkusuna profesyonel bir bakış açısı kazandırdığını belirten Temirtekin, “Kaportamız bedenimiz” ilkesi doğrultusunda can güvenliğinin yanında sürüş ve yol güvenliğine büyük önem verdiklerini söyledi.

“Birlikteliğimiz gücümüz” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Temirtekin, Türk Chopper’ın dünyanın ilk 10, Avrupa’nın ise ilk 3 büyük motor kulübü arasında olduğunu vurguladı.

‘Çarşamba Sosyalleşmesi’ adı altında her hafta bir araya geldikleri kulüp üyeleriyle çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Temirtekin, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı başta olmak üzere tüm milli bayramlara katılarak kortej geçişinde yer alıp yaşanan coşkuya ortak olduklarını hatırlattı.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma içerikli ziyaretlerden kan bağışına kadar pek çok kampanyaya destek verdiklerini ifade eden Temirtekin, şehir içi ve şehirler arası geziler düzenleyerek ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yerlerini aldıklarını kaydetti.

Custom, Cruiser ve Chopper tarzı, alçak motosiklet kullanıcılarını bir araya getiren Kulübe üyelik süreci ve ilkelerinden de bahseden Temirtekin, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

SEVGİ, SAYGI ve SADAKATLA YOLLARDALAR

“Çeşitli meslek gruplarından çok sayıda üyesi bulunan Türk Chopper Motosiklet Kulübü’ne giriş ‘çaylak’ kademesinden başlıyor. Belirli bir süre ve sürüş sonucunda çaylaklıktan çıraklığa terfi eden sürücüler, yemin ederek ‘fullpacth’ diye ifade ettiğimiz usta yelekli chopper pilotları arasında yerlerini alıyor.

Serçe, işaret ve baş parmağın kullanıldığı el işaretimiz sevgi, saygı ve sadakat duygularını ifade ediyor. Bu duygular ışığında motosiklete değil, üstündeki kişinin adamlığına bakıp ve değer veriyoruz. Bu yüzden din, dil, ırk ve siyasi görüşü değil insani vasıfları ön planda tutuyoruz.”

 

 

Diğer Haberler