Çorum'un ilk ve tek otomobil sayfası olan OTOPARK tarafından düzenlenen 'Tanıtım Günleri' sona erdi.

OTOPARK, otomotiv  sektörünün nabzını tuttu

Paylaşın:

 

RECEP MEBET

Çorum'un ilk ve tek otomobil sayfası olan OTOPARK tarafından düzenlenen 'Tanıtım Günleri' sona erdi.

Gazeteniz Hakimiyet'in ilgiyle takip edilen OTOPARK sayfası ile otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşlarının işbirliğinde gerçekleştirilen 'OTOPARK Tanıtım Günleri'nin sekizincisi, 3 - 10 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

7 gün süren etkinlikte, 12 seçkin markanın 100’ü aşkın binek ve ticari araç modeli tanıtıldı.

Çorum’da faaliyet gösteren 6 farklı otomotiv firmasının evsahipliği yaptığı OTOPARK Tanıtım Günleri'nde servis hizmetleri hakkında da bilgiler verildi.

SIFIR SATIŞLARINDA ARTIŞ

Sektörün içerisinde bulunduğu durum hakkında değerlendirmelerde bulunan firma yöneticileri, yılın son çeyreğinde sıfır araç satışlarında dikkat çeken bir yükseliş gözlendiğini bildirdiler.

Sıfır araçta talebin yıl sonuna doğru artış gösterdiğini anlatan otomotivciler, döviz kurundaki dalgalanmanınsa yaşanan hareketliliği kısmen etkilediğini kaydettiler.

Otomotiv markalarının düzenlediği yıl sonu kampanyalarının yaşanan hareketlilikte etken olduğunu vurgulayan sektör temsilcileri, ülke ve dünya gündemindeki meselelerinse geçici tedirginlikler oluşturduğunu ifade ettiler.

Motorlu Taşıtlar Vergisi başta olmak üzere yapılan zamların sektörde frenlemeye neden olabileceğini belirten bazı otomotivcilerse taşıdıkları endişeye rağmen yılın son aylarından ümitli olduklarını sözlerine eklediler.

OTOMOTİVDE BÖLGE ÜSSÜYÜZ

Çorum’un otomotiv sektöründeki yerine de dikkat çeken yetkililer, “Satış ve servis hizmetleri açısından Çorum, otomotivde bölge üssü konumunu sürdürüyor” diye konuştular.

Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota ve Volkswagen gibi dünyanın önde gelen otomotiv markalarının Çorum’da bayilerinin bulunmasının şehri cazibe merkezi yaptığını anlatan sektör temsilcileri, 2018 yılında yelpazeye yeni markaların eklenebileceğini iddia ettiler.

Servis hizmetleri alanında Amasya, Çankırı, Yozgat, Kastamonu, Tokat ve hatta Sivas gibi illerden müşteri çeken Çorum otomotiv sektörünün, yaralarını sardıktan sonra tekrar yükselişe geçtiği ifade edildi.

Satış ve servis alanındaki dalgalanmaya rağmen gelecekten umutlu olduklarını vurgulayan sektör temsilcileri, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinde yeni başarılara imza atacakları inancını dile getirdiler.

 

 

Diğer Haberler