Çimentospor’a sezon sonuna kadar izin.

Çimentospor’a sezon sonuna kadar izin

Paylaşın:

HALİL ÖZTÜRK
Çimentospor’a sezon sonuna kadar izin.
 
Çimento Fabrikası Yönetimi hafta içinde Genel Kaptan Ahmet Aylar’ın yaptığı açıklamanın ardından kulübün Mart ayında yapılacak Olağan Genel Kurul’a kadar faaliyete devam etmesine izin verdi.
 
Çimento Fabrikası Yönetimi geçtiğimiz aylarda çalışan işci sayısını yarıya düşürmüş ardından da tasaraf genelgesi doğrultusunda bünyesindeki Çimentospor kulübünü fesh etmek için harekete geçmişti.
60 yıllık mazisi olan Çorum amatörünün mihenk taşlarından birisi olan Çimentospor’un 50 yıldır içinde ve değişik kademelerinde görev yapan Genel Kaptan Ahmet Aylar, yaptığı açıklamada bu sezon için lisans çıkardıkları 100 kadar sporcunun mağdur olmaması için en azından Mart ayında yapılacak olan genel kurula kadar faaliyete devam etmelerine izin verilmesini basın açıklaması ile talep etmişti.
 
Dün Çimento Fabrikası Yönetimi Genel Kaptan Ahmet Aylar’ın bu talebini kabul ettiğini bildirdi. Aylar kulüp olarak bu yıl taahhüt ettikleri branşların büyük bölümünde faaliyete katılacaklarını bunun için Fabrika’nın bir katkısı olacağını geri kalan ihtiyaçlarını ise kendi çabaları ile karşılayarak bu sezonu tamamlamayı amaçladıklarını söyledi.
Aylar, Mart ayında yapılacak olan Olağan Genel Kurul’a kadar 60 yıllık kulübün kapanmaması içinde arayış içinde olacaklarını ve talip bulmaları halinde kulübü yaşatmayı istediklerini sözlerine ekledi.

Diğer Haberler