Çorum'da dört inşaat firmasının biraraya gelerek inşa ettikleri prestij eser Sultan Tower göz kamaştırıyor.

 Çorum'un örnek yaşam merkezi Sultan Tower

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Çorum'da dört inşaat firmasının biraraya gelerek inşa ettikleri prestij eser Sultan Tower göz kamaştırıyor. Mimarisi ve iç tasarımı ile konut anlayışına Çorum'da farklı bir pencere açan Sultan Tower'ın ortakları düzenledikleri basın toplantısı ile proje hakkında açıklamalarda bulundular.

Ersoy İnşaat sahibi Cemal Ersoy,  dört inşaat firmanın biraraya gelerek Çorum'da örnek bir projeye imza attıklarını ve diğer girişimcilere de örnek olarak yeni bir kapı açtıklarını belirterek, "Böyle bir birliktelik bu alanda Çorum'da ilk defa oldu ve sonucunda ise Sultan Tower gibi bir örnek bir yaşam merkezi ortaya çıktı. Bu birliktelik ve ortaya çıkan eser diğer müteahhitlere de örnek olacak ve daha iyilerini yapacaklardır" dedi.

DEPREME DAYANIKLILIK  İÇİN FORE KAZIK

Hayata geçirdikleri projede konforun yanında depreme dayanıklılık konusunda da büyük bir titizlik gösterdiklerini kaydeden Ersoy, "Binamızın temelinde fore kazık sistemi uyguladık. 30 metre derinlikte 80 cm çapında 120 adet fore kazık yaptık" şeklinde kaydetti.

200 ARAÇLIK OTOPARK

Binada zemin+asma kat ile birlikte 13 kat olduğunu dile getiren Ersoy, "Binamızda 100 araçlık kapalı 100 araçlıkta açık olmak üzere 200 araçlık 1650 metrekare genişliğinde ve her daireye bir araç düşecek şekilde otoparkımız var. Kapalı otoparkımızda yağmurlama yangın söndürme sistemi de yer alıyor. Ayrıca burada her daireye ait birer de kapalı depo var" ifadelerini kullandı.

SPOR YAPMAK İSTEYENLER VE ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Binada spor ve çocuklara yönelik alanlarda olduğunu kaydeden Ersoy, "Bahçede çocuklara özel bir oyun parkı, etrafı kapalı basketbol sahası var. Ayrıca bina içinde de erkek ve bayanlara ayrı ayrı olmak üzere iki tane spor salonumuz bulunuyor. Ayrıca süs havuzları ve kamelyalarda bahçeye ayrı bir renk katıyor" diye belirtti.

Binada 52 daire olduğunu belirten Ersoy, dairelerde 4+1 oda, çift banyo, kiler, giysi odası ve balkonların yer aldığını ifade ederek, Çorum'un standartlarına göre çok lüks daireler olduğunu kaydetti.

'EN KALİTELİ MALZEMEYİ KULLANDIK'

Sultan Tower ortaklarından Taşlar İnşaat sahiplerinden Erdal Taş ise lüks bir projeyi hayata geçirdiklerini ve ilginin de yüksek olduğunu belirterek, "Gerek ortak mekanlarda gerekse dairelerde en iyi malzemeleri kullandık. Vatandaşların ilgisi ise yüksek. Bundan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

ÖRNEK BİRLİKTELİK

Çakır İnşaat sahiplerinden Şaban Torun ise Çorumlu olarak dört firmanın örnek bir proje yaptığını vurgulayarak, "Bizler birlikte hareket ederek güzel bir projeyi hayata geçirdik. Diğer arkadaşlardan da devamını bekliyoruz" şeklinde belitti.

Taşlar İnşaat sahiplerinden Erol Taş da isim konusuna değindi.  Taş, projenin ismi için anket çalışması yaptırdıklarını ve 40 ismin arasından Sultan Tower ismini seçtiklerini söyledi.

Proje ortaklarından Uzay İnşaat sahibi Mehmet Çakır ise Sultan Tower'de otoparkıyla bahçesiyle terasıyla komple bir proje yapıldığını ifade ederek, "Projede en iyi malzemeler kullanıldı. Daire almak isteyenler bu projeyi görmeden daire almasınlar" diye kaydetti.

 

 

Diğer Haberler