MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinin ardından gündemden düşmeyen havaalanı meselesi için “Olmazsa olmaz” dedi.

‘Havaalanı olmazsa olmaz’

Paylaşın:

 

MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinin ardından gündemden düşmeyen havaalanı meselesi için “Olmazsa olmaz” dedi.

Çorum’da havaalanı konusunda fazlasıyla beklenti oluştuğunu belirten Onan, “Şehir merkezimiz 260 bin nüfusuyla ve ilçelerimizin potansiyeli ile, şehir dışında ve yurt dışında yaşayan milyonu aşan hemşerilerimizle şehir olarak daha fazlasını hak etmektedir. Çorum, sanayicisi, üreticisi ve esnafıyla ekonomik olarak kalkınma hamlesini tam anlamıyla gerçekleştirememiştir. Çorum’un hem sanayileşmesini, hem kalkınmasını tamamlaması için havaalanı, yüksek hızlı tren ve demiryolu yük taşımacılığı olmazsa olmazdır.” diye konuştu.

Çorum’un havaalanı eksikliği yüzünden ticari ilişkilerini de tam olarak sağlayamadığını vurgulayan Onan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu eksiklik yatırımcıyı caydırmakta, ticari ziyaret ve ilişkilere sekte vurmaktadır. Dünya ölçeğinde Çorum tarzı şehirlerin kalkınması için yeterli coğrafi şartlar, finans kaynakları, pazarlama şartları, üretim imkanları ve benzeri bir çok şart oluşsa bile, havaalanı ve yüksek hızlı tren bunun bir ayağını eksik bırakmaktadır.

BEKLENTİLER ZİRVEYE ULAŞTI

Geçmiş iktidarlar döneminden beri bir türlü yapılamayan havaalanı, yüksek hızlı tren ve demiryolu yük taşımacılığı konusundaki beklentiler bu günlerde zirveye ulaşmıştır.

Şehrimizin hemen her köşesinde vatandaşlarımız bunları konuşmakta, hükümetten, siyasilerden ve iş çevrelerinden hangi adımların atılacağını takip etmektedirler.

En son başbakan’ın “Çorum’un havaalanına ihtiyacı yok” demesi hemşerilerimiz arasında hayal kırıklığına yol açmıştır. Kimi siyasi çevreler çıkıp Başbakan’ın söylediklerini savunsalar da, kamuoyunda oluşan beklentiler ve isteklere bakılırsa, Çorumlu hemşerilerimiz Başbakan ve hükümetlerin gelip geçici olduğunu, şehrimizin kalkınmasının ve gelişmesinin daha önemli olduğunu düşünmektedirler.

Daha sonra bir iş adamımızın çağrısıyla Çorum’un kendi imkânlarıyla havaalanını yapması konusu gündeme gelmiştir.

‘ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ’

Bizler siyasi partiler olarak her ne kadar farklı düşünceler taşısak da konu şehrimiz, şehrimizin  gelişmesi ve kalkınması olunca her türlü siyasi hesabı bir kenara bırakmalıyız.

Gerek siyaset dünyası, gerek iş çevreleri, gerekse vatandaşlarımız olarak Çorum ortak paydasında buluşmalı el birliği ile şehrimizin beklentisini karşılamalıyız.

Bu şehirde doğup büyüyen, bu şehirde yaşayan her bir Çorum evladı gibi şehrimiz için elimizi taşın altına koymalıyız.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Çorum’umuzun havaalanı, yüksek hızlı tren ve demiryolu yük taşımacılığı imkanlarına bir an evvel kavuşması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu konuda siyasilerin, iş çevrelerinin ve vatandaşlarımızın aynı düşünce etrafında kenetlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Şehrimize katkı sağlayacak her bir adımı da  destekleyeceğimizi ifade ediyoruz.”

 

 

Diğer Haberler