Çorumlu sürücüler, Gazi ve İnönü Caddeleri’ndeki trafik yoğunluğundan şikâyetçi.

Trafik çilesi!

Paylaşın:

 

Çorumlu sürücüler, Gazi ve İnönü Caddeleri’ndeki trafik yoğunluğundan şikâyetçi.

OTOPARK’a açıklamalarda bulunan bazı vatandaşlar, her iki caddede yaşanan trafik sıkışıklığının sürücüleri çileden çıkardığını dile getirdiler.

Gün içinde yoğunlaşan ve özellikle mesai bitiminin ardından neredeyse durma noktasına gelen trafiğin sürücüler açısından büyük bir eziyete dönüştüğüne işaret eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek çözüm istediler.

“Trafiğin tıkandığı vakitlerde Abide Meydanı’ndan Saat Kulesi’ne yarım saatte, eski Devlet Hastanesi’ne ise yaklaşık bir saatte ulaşabiliyoruz” diyen sürücüler, trafikte acilen tedbir alınması gerektiğini söylediler.

Cadde kenarına park edilen taşıtların, sinyalizasyon sistemlerinin ve birbirine yakın mesafedeki yaya geçitlerinin trafikte bekleme süresini artırdığına dikkat çeken sürücüler, caddelerin mercek altına alınarak çözüm yolları geliştirilmesini talep ettiler.

İnönü ve Gazi Caddesi’nin araç ve yaya trafiği açısından Çorum’un can damarları konumunda olduğunu vurgulayan sürücüler, ortaya konacak çözüm stratejisinin toplumun tüm kesimlerinin ortak beklentileri arasında yer aldığını ifade ettiler.

Şehir merkezindeki trafik çilesinin son bulması için alternatif yol projelerinin tamamlanmasını bekleyen vatandaşlar, merkezdeki caddelerin geçiş güzergâhı olarak kullanılması alışkanlığına da son verilmesi temennisinde bulundular.

 

 

Diğer Haberler