Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Çorumlu İmam Recep Bilgili, 1.5 yıl arayla çifte evlat acısı yaşadı.

Çorumlu babanın ikiz acısı

Paylaşın:

 

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Çorumlu İmam Recep Bilgili, 1.5 yıl arayla çifte evlat acısı yaşadı.

1,5 yıl önce Diyarbakır-Bingöl Karayolu'nda PKK’lı teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ikiz oğullarından Mustafa Bilgili (21)'yi şehit veren baba, yeniden evlat acısıyla sarsıldı. Samsun’un Kavak ilçesinde geçtiğimiz günlerde yolun karşısına geçmeye çalışırken bir otomobilin altında kalan şehidin ikizi Ramazan Bilgili hayatını kaybetti.

ACI HABERİ HAC’DA ALDI

Acı haberi hac vazifesini getirmek için gittiği kutsal topraklarda alan baba Recep Bilgili ile anne Nilgün yurda döndü. Bilgili’nin cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından teslim alınarak Yenidoğan Mahallesi’ndeki babaevine getirildi. Burada güçlükle ayakta durmaya çalışan anne-babayı yakınları teskin etmeye çalıştı. Helallik alınmasının ardından, Ramazan Bilgili’nin cenazesi Yenidoğan Camii’ne götürüldü.

14 AY ÖNCE BABA OLDU

Geçen yıl şehit oğlunun cenaze namazını kıldıran imam baba Recep Bilgili, aynı vazifeyi kazada kaybettiği oğlu için de yerine getirdi. Kılınan namazın ardından, evli ve bir çocuk babası Ramazan Bilgili’nin cenazesi Belediye Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ramazan Bilgili’nin 14 ay önce baba olduğu ve çocuğuna şehit olan ikiz kardeşi Mustafa’nın ismini verdiği öğrenildi. (Yeni Şafak)

 

 

Diğer Haberler