Erdallar Büro Mobilya sahibi Murat Erdal, eylül ayının sonuna kadar uygulanacak olan mobilyada KDV indiriminin daimi olmasını istediklerini belirtti.

Mobilyacılar KDV indiriminin  kalıcı olmasını istiyor

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Erdallar Büro Mobilya sahibi Murat Erdal, eylül ayının sonuna kadar uygulanacak olan mobilyada KDV indiriminin daimi olmasını istediklerini belirtti.

Yaptığı açıklamada, şubat ayından bu yana KDV indiriminin %18' den yüzde 8'e indirilmesi ile mobilya sektöründe satış oranlarının yüzde 30'un üzerine çıktığını kaydeden Murat Erdal, "3 Şubat'tan bu yana iç pazarda çok ciddi anlamda hem istihdam sağlanmış, hemde iş anlamında olumlu aşama kaydedilmiştir. Bugün ki verilere bakıldığında Türkiye genelinde 500 bin kişinin istihdam edildiği mobilya sektöründe, KDV indirimi ile birlikte 20 bin civarında ek istihdam artışı yaşanmıştır. Son 15 yıl içerisinde mobilya sektörü katma değeri yükseltmiş, bununla birlikte dünya pazarında kalitesiyle birlikte pazardaki yerini korumuştur" dedi.

Bankaların verdikleri raporlara göre şubat ayından bu yana kredi kartı ile mobilya alımlarında artış olduğunun görüldüğünü ifade eden Erdal, "30 Eylül'den itibaren KDV indiriminin kanunlaşmasını Çorumlu mağazacı ve imalatçı esnafları olarak beklemekteyiz. Bu uygulama sektörümüzün makineleşmesine ve kalitenin artmasına büyük katkı sağlayacaktır. KDV oranının yüzde 8'e sabitlenmesi ile birlikte haksız rekabetin önüne geçilecektir. Yatırımcı arkadaşlarımızın geleceğe umutla bakmalarında KDV'nin sabitlenmesinin önemi büyük olacaktır. Çorumlu hemşerilerimizin mobilya ihtiyaçlarında özellikle yerli esnafı ve yatırımcıyı tercih ederek alışveriş yapmaları hem şehrimiz ekonomisine destek olacak, hemde yerli işletmelerin güçlenmelerine hız verecektir. Her koşulda yerli esnafın desteklenmesi öncelikli isteklerimiz arasındadır. İsteklerimize her zaman olumlu karşılık veren, bu gün ve bu günden sonraki zamanlarda mobilya sektörüne katkısı olan devlet büyüklerimize ve muhalefet parti temsilcilerimize minnettarız. Mobilya sektöründen ekmeğini kazanan tüm mağazacı ve imalatçı arkadaşlarıma kazasız, bol kazançlı günler dilerim" diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Diğer Haberler