Eski Devlet Hastanesi bahçesinde inşası hızla devam eden Sağlık Kompleksinin yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor.

Sağlık Kompleksi yıl sonuna tamam

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Eski Devlet Hastanesi bahçesinde inşası hızla devam eden Sağlık Kompleksinin yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan düzenlediği basın toplantısında Sağlık Kompleksi hakkında da açıklamalarda bulundu.

Öğretmenevine yaptığı basın toplantısında konuşan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 1. Basamak Sağlık Kompleksi ve 112 Komuta Kontrol Merkezi inşaatında çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Tüm sağlık birimlerini bir araya toplayacağımız proje 20 Aralık 2016 tarihinde başlamıştı. İhale şartnamesine göre ise 2018 yılı Mayıs ayında bitmesi gerekiyor. Ama firma 2017 yılı sonunda projeyi tamamlayıp teslim edecek. Ardında ise İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer birimlerin taşınma işlemi başlayacak" dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nün yeni binasına taşınmasının ardından eski binanın yıkılacağını dile getiren Ceylan, "Çorum Belediyesi'nin kent meydanı proje içinde kalan İl Sağlık Müdürlüğü binası yıkılacak ve Çorum büyük bir meydan kazanmış olacak. Her şehrin simge meydanları vardır ve Belediyemizin katkılarıyla Çorum'un da simge bir meydana olacak" ifadelerini kullandı.

SAĞLIK KOMPLEKSİNDE NELER VAR?

1. Basamak Sağlık Kompleksi ve 112 Komuta Kontrol Merkezi Projesinde; İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü hizmet binaları ile Toplum Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı Laboratuarı, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), İl Ambulans Servisi ve 112 Komuta Kontrol Merkezi binaları yer alacak.

 

 

Diğer Haberler