İnsani Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı (İHH) Çorum Şubesi her Kurban Bayramı öncesinde açtığı kurban bağış standını bu yılda Kubbeli Cami otobüs durağı önünde açtı.

İHH kurban standı açtı

Paylaşın:

FATİH BATTAR

İnsani Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı (İHH) Çorum Şubesi her Kurban Bayramı öncesinde açtığı kurban bağış standını bu yılda Kubbeli Cami otobüs durağı önünde açtı.

İHH MAZLUMLARIN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

25 yıldır mazlumların sesi olan İnsani Hak ve Hürriyetleri Yardım Vakfı'nın (İHH) Çorum Şubesi kurban bağışı toplamaya başladı. Dünya’da iç karışıklıkların, savaşların olduğu, doğal felaketlerin yaşandığı bölgelere yaptığı yardımlarla herkesin takdirini kazanan İHH Kurban Bayramı’nda da yardıma ihtiyacı olanlar için kurban bağışı kabul ediyor.

Çorum’da  kurban vekaleti vermek isteyen, ihtiyacı olanlara yardım yapmak isteyen hayırseverlerin kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla Kubbeli Cami önüne kurulan kurban bağış standı Kurban Bayramı arefesine kadar devam edecek.

‘GEÇEN YIL 43 BİN KURBAN HİSSESİ ULAŞTIRDIK’

Stand hakkında bilgiler veren İHH Çorum İl Başkanı Selim Özkabakçı, İHH’nın geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda 89 ülkede 1 milyon 726 bin ihtiyaç sahibine 43 bin kurban hissesi ulaştırdığını söyledi.

Bu yılda dünyanın dört yanında ki milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmak için her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da yola çıktıklarını belirten Özkabakçı;  “İHH dünyada hep yardıma ihtiyaç duyulan bölgelere yaptığı yardımlarla adını duyurdu. Herkesi bildiği tanıdığı bir yardım kuruluşu olarak Kurban Bayramı’nda da ihtiyacı olanları unutmadık. Topladığımız kurban bağışlarını bu yıl 106 ülke ve bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Kurban vekaletleri 620 TL’dir. Kubbeli önüne açtığımız standın yanı sıra kurban bağışlarını Carrefour arkasında şubemiz ve Albaraka ‘da ki hesabımıza bağışta bulunabilirler. Albaraka’dan bağış yapmak isteyen hemşerilerimiz TR54 0020 3000 0251 7050 0000 01 IBAN numarasına yatırabilirler. Çorumluların hayırseverliğine güvenerek ihtiyacı olanları unutmayacaklarına inanarak standımızı arefe gününe kadar açık tutacağız” dedi

Diğer Haberler