Çorumlu 15 Temmuz Gazisi Mustafa Çağır, 15 Temmuz hainlerinin yargılandığı Sincan Cezaevi'ne giderek davayı takip etti.

‘Hain oldukları kadar yüzsüz ve utanmazlar’

Paylaşın:

 

EROL TAŞKAN / FATİH BATTAR

Çorumlu 15 Temmuz Gazisi Mustafa Çağır, 15 Temmuz hainlerinin yargılandığı Sincan Cezaevi'ne giderek davayı takip etti. Gazi Mustafa Çağır, "15 Temmuz'da milletimize ve devletimize kasteden hainlerle ilgili davamızdan ne bu dünyada, ne de ahirette vazgeçmeyeceğiz. Hain odlukları kadar yüzsüz ve utanmazlar" dedi.

Alaca'dan bazı Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, Memur Sen Alaca Şube Başkanı Kadir Şimşek, Alaca İHL Müdür ve hocalarından oluşan heyetle birlikte mahkemeyi takip etmeye giden 15 Temmuz Gazisi Mustafa Çağır, açtıkları döviz ve pankartlarla da tepkilerini dile getirerek, hainlerden her ortamda hesap sorduklarını söyledi.

Mahkemeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mustafa Çağır, 15 Temmuz hainlerinin, hainliğin yanı sıra, yalancılığı ve yüzsüzlüğü de karakter haline getirdiklerini, verdikleri ifadelerde yalan ve inkardan öte bir şey söylemediklerini açıkladı.

ONCA İNSANIMIZI KİM ŞEHİT ETTİ?

Mustafa Çağır, mahkeme salonunda cinnet geçirmemenin mümkün olmadığını, 15 Temmuz gecesi yaşananlara bizzat şahit olmuş birisi olarak, hainlerin pişkinliği ve yüzsüzlüğü karşısında, "O gece onca insanımızı kim şehit etti, gazilerimizi kim yaraladı, bombaları atan kimdi?" diye haykırmak geldiğini söyledi.

BENİM GÖNLÜMDE HAİNLERİN CEZASI İDAMDIR

Mustafa Çağır, salonun çok kalabalık olduğunu belirterek, hainlerle göz göze gelme imkanını zar zor bulduğunu. bir ara ön tarafa geçerek, Akın Öztürk'ün gözlerine baktığını, ancak Akın Öztürk'ün gözlerini kaçırmaktan başka çare bulamadığını anlattı. Çağır, "Akın Öztürk'le göz göze geldik, gözümüze bile bakamadılar. Polislere dua etsinler, onlara karşı içimde zerre kadar merhamet taşımıyorum. Onların cezası benim gönlümde idamdır. Adalet elbette cezasını ve hükmünü verecektir. Ancak benim vicdanımda onlar 15 Temmuz gecesinden beri idam mahkumu olarak prangalara vurulmuştur." dedi.

HAİNLERDE MERTLİK ARANMAZ

Hainlerde mertlik aranmayacağını söyleyen Mustafa Çağır, sanıkların hepsinin yalan ve inkar yoluna giderek, fotoğraf ve görüntüler gösterildiği halde namert bir tavır sergilediklerini belirterek, "Gülünç ve acınası bir haldeler. Kan ter içindeler, bidon bidon su içip ayakta kalmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz'da meydanları bırakmadık, bugün de adliyeleri boş bırakmıyoruz çok şükür. Hem bu dünya da hem de ahirette davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz." diye konuştu.

ABB ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN SEFERBER OLDU

Çağır, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, Türkiye'nin drt bir yanından gelen şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilenip her türlü desteği verdiğini söyledi.

MECLİSE ZİYARET

Alaca heyeti ile birlikte TBMM'yi de ziyaret ettiklerini kaydeden 15 Temmuz Gazisi Mustafa Çağır, AK Parti  Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu ve AK Parti Ankara Milletvekili hemşehrimiz Murat Alparslan'ın kendileriyle yakından ilgilendiğini dile getirerek, Uslu ve Alparslan'a teşekkür etti.

 

 

Diğer Haberler