Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Katar Büyükelçisi SalemMubarek Al-Shafi'yi ziyaret etti.

Katarlı yatırımcıları Çorum’a davet etti

Paylaşın:

 

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Katar Büyükelçisi SalemMubarek Al-Shafi'yi ziyaret etti.

‘TEK DOSTUMUZ TÜRKİYE’

Yapılan açıklamaya göre, gündemdeki konuların değerlendirildiği ziyarette konuşan Büyükelçi Al-Shafi, "Mübarek günlerde İslam ülkelerinin ülkemize uyguladığı yaptırımlara bir anlam veremedim. Ülkemin geçtiği zor günlerde gerçek dostlarımızın kimler olduğunu ve bu dostun Türkiye olduğunu görmüş olduk" dedi.

Büyükelçi Al-Shafi, Türkiye'nin Katar'la askeri üs anlaşmasının yaşama geçirilmesi ile Körfez bölgesinde oluşturulmak istenen denklemleri altüst ettiğini ifade etti.

Katar'ın yalnız olmadığı mesajının tüm dünyaya verildiğini belirten Büyükelçi Al-Shafi, Katar'daki Türk üssünün bölgenin güvenliğine dönük olduğunu kaydetti.

Milletvekili Ceritoğlu, "Zor zamanlarında dostluğumuzu, Kardeşliğimizi perçinleştirdiğimiz kardeş Ülke Katarın Ülkemizde ki Büyükelçisi SalemMubarak Al-Shafi'yi nazik davetleri üzerine ziyaret ettik" dedi.

‘ÇORUM'DA AĞIRLAYACAĞIZ’

Görüşmede Büyükelçiye Çorum'un kültürel ve ekonomik değerlerini anlatan Ceritoğlu, "Kadim medeniyetlere beşiklik eden ilimizin kültürel mirasına ilgi duyan Büyükelçiyi davetimiz üzerine önümüzdeki günlerde Çorum'da ağırlayacağız" diye konuştu.

‘ÇORUM'A YATIRIM YAPILMASINI İSTEDİK’

Çorum'a yatırım yapılması için gerekli zeminleri oluşturmak gayesiyle çalıştığını ifade eden Ceritoğlu, Büyükelçinin Çorum ziyareti sırasında iş dünyası ile de bir araya geleceği bir program düzenleyerek yatırıma yönelik hamleleri değerlendireceklerini söyledi.

Güçlü ekonomik birlikteliğin Ülkeler ve İlimiz için önem arz ettiğinin altını çizen Ceritoğlu, Çorum'a yapılacak yatırım ve sağlanacak istihdam için her türlü girişimlere devam edeceğini kaydetti.

 

 

Diğer Haberler