Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından tıbbi cihazların testlerinin yapılması üzerine yürütülen iş birliği sonucunda...

HÜBTUAM, diş implantı analizinde artık söz sahibi

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından tıbbi cihazların testlerinin yapılması üzerine yürütülen iş birliği sonucunda Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezinin (HÜBTUAM) yetkilendirme süreci başarıyla tamamlandı. Diş İmplant Analizi Yetki Belgesinin teslimi için ise dün tören düzenlendi.

HÜBTUAM'da gerçekleştirilen törene Vali Necmeddin Kılıç, Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Lüftiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz ve kurum yetkilileri, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ ile çok sayıda davetli katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz Yetki Belgesi'ni Kurum Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'a verdi.

Program sonunda ayrıca Dr. Hakkı Gürsöz HÜBTUAM Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş'a ilk Diş İmplantı numunesini analiz edilmek üzere teslim etti.

 

 

 

 

Diğer Haberler