Alaca'da Şampiyon adı verilen 2 ton 100 kilo ağırlığındaki kurbanlık boğa, 50 bin liralık fiyatıyla alıcısını bekliyor.

‘Şampiyon'u alana koç hediye

Paylaşın:

 

MUSTAFA BURAK YALÇIN

Alaca'da Şampiyon adı verilen 2 ton 100 kilo ağırlığındaki kurbanlık boğa, 50 bin liralık fiyatıyla alıcısını bekliyor. Kurbanlık boğanın sahibi Garip Kaya, 'Şampiyon'u alana koç hediye edeceğini söyledi.

50 BİN TL İLE SATIŞA SUNULDU

Alaca ilçesi Boğaziçi Köyü'nde hayvancılık Boğaziçi Tarım ve Hayvancılık sahibi Garip Kaya tarafından yetiştirilen boğa, hem fiyatı hem de ağırlığıyla dikkati çekiyor. Kurban bayramına sayılı günler kala 2 ton 100 kiloya ulaşan Şampiyon adı verilen boğa, 50 bin TL fiyatla satışa sunuldu.

ÇALIŞANLAR ÖZEL OLARAK İLGİLENİYOR

Çiftlikte 'Şampiyon'la çiftlik çalışanları özel olarak ilgileniyor. Bir otomobil fiyatına satışa sunulan dev kurbanlığın Boğaziçi Tarım ve Hayvancılık sahibi Garip Kaya yaklaşık 2 yıl önce yurtdışından ithal edilen hayvanlarla geldiğini ifade etti.

KAYA: GELDİĞİNDE 300 KİLOYDU

Hayvanın geldiğinde yaklaşık 300 kilo civarında olduğunu da vurgulayan Garip Kaya, "Şampiyon 2 yıldır bizde. Gelişiminin farklı olduğunu gözlemledik. Kesmeye kıyamadık. Bir personelim özel olarak bununla ilgileniyor." dedi.

ÖZEL OLARAK BESLENDİ

Hayvanın beslenmesi ile ilgilide bilgi veren Kaya, "Beslerken de ağırlık olarak arpa ezmesi, yonca, birazda sanayi yemi ile besledik. Zaman zaman bahçede dolaştırıyoruz, ayakları daha dayanıklı olsun diye. Özel hayvana özel alıcı bekliyoruz. Şampiyonu alana koç hediye edeceğiz." diye konuştu.

KESEN: ARABA ANAHTARINI GETİR ŞAMPİYONU GÖTÜR

Murat Et Kasap sahibi Murat Kesen de hayvanların çok kaliteli olduğunu, sıfır araba anahtarını getirenin şampiyonu götürebileceğini söyledi.

 

Diğer Haberler