Çorumlu sürücüler, Araç Muayene İstasyonu’nda karşılaştıkları bazı uygulamalardan şikâyetçi.

Araç muayenesi çileye dönüşmesin

Paylaşın:

 

Çorumlu sürücüler, Araç Muayene İstasyonu’nda karşılaştıkları bazı uygulamalardan şikâyetçi.

OTOPARK’a açıklamalarda bulunan araç sahipleri, muayene işlemleri sırasında yaşadıkları sıkıntıları anlattılar.

Özel bir firma tarafından yürütülen araç muayene işlemlerinde, özellikle vatandaşlarla ilişkilerde zaman zaman kırıcı tavır ve davranışlara şahit olduklarını belirten sürücüler, tepki toplayan bu tür nahoş durumlara mahal verilmemesini istediler.

‘VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMESİN’

Muayene sırasında tespit edilen bazı eksiklikler için araç sahiplerinin işlemler tamamlanmadan geri çevrildiğini öne süren sürücüler, kilometrelerce yolu geri dönmek zorunda kalan vatandaşların randevu alımı başta olmak üzere süreci silbaştan yaşamak zorunda bırakıldığını dile getirdiler.

Sürüş güvenliğiyle ilgisi olmayan, çoğu elektrik kaynaklı bu tür küçük kusurların yerinde giderilmesinin araç sahiplerini büyük bir sıkıntıdan kurtaracağına işaret eden sürücüler, “Basit eksikliklerin çözümü için Araç Muayene İstasyonu yanına bir tamir atölyesi kurulsa çok iyi olur” görüşünü paylaştılar.

Araç sahiplerinin git-gelden ve bürokratik işlemlerden kurtarılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, yetkililere seslenerek yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi hususunda acilen çözüm beklediklerini ifade ettiler.

 

 

 

Diğer Haberler