Motorlu taşıt sayısındaki artışla birlikte son yıllarda büyük bir problem haline gelen trafik çilesi çözülüyor.

Trafik çilesi çözülüyor

Paylaşın:

 

Motorlu taşıt sayısındaki artışla birlikte son yıllarda büyük bir problem haline gelen trafik çilesi çözülüyor.

Kent trafiğini rahatlatacak yeni projeler için harekete geçen Çorum Belediyesi, çözüm için düğmeye bastı.

Geçtiğimiz günlerde beraberindeki heyetle Kunduzhan Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, şehir merkezinde açılması planlanan yeni yollar ile otopark projelerini tanıttı.

Yaya ve sürücülerin merakla beklediği meselenin çözümüne dair açıklamalarda bulunan Muzaffer Külcü, 4 ayrı noktada yeni otopark ve trafik akışını rahatlatacak yeni caddelere ilişkin müjdeler verdi.

TRAFİK AKIŞI RAHATLAYACAK

2019 yılı sonuna kadar toplam 1200 adet araçlık otopark alanını hizmete sunmayı planladıklarını anlatan Külcü, açacakları yeni yollarla trafikte yaşanan problemleri asgari düzeye indirmeyi hedeflediklerini söyledi.

‘Prestij Yollar’ olarak nitelendirdiği şehir giriş noktalarındaki düzenlemelerden bahseden Başkan Külcü, Ortaköy ve İskilip güzergâhlarındaki çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şehir merkezindeki pek çok caddede yenileme yaptıklarını vurgulayan Külcü, “Şehrin 15 mahallesinde yaptığımız planlamalar ışığında gerçekleştirdiğimiz yol çalışmaları için toplamda 31 milyon TL’lik bir kamulaştırma bedeli ödedik”dedi.

KÜLCÜ, ÇÖZÜM İÇİN KARARLI

Yıllara göre motorlu taşıt sayısında yaşanan artışa dikkat çeken Külcü, 15 yıl önce 80 bin aracın bulunduğu Çorum’da bugün 140 bin taşıtın trafiğe çıktığına işaret etti. Artan araç sayısıyla birlikte trafik altyapısına ilişkin ihtiyaçların da arttığını ifade eden Külcü, “Attığımız adımlarla bu alandaki sorunu bir anda çözmemiz elbette mümkün değil. Ancak problemin ne kadarını çözebilirsek Belediye olarak kendimizi o kadar bahtiyar kabul ederiz” dedi.

Detaylarını paylaştığı yeni projelerle Çorum kamuoyunun en büyük beklentileri arasında yer alan trafik problemine ilişkin çözüm stratejisini ortaya koyan Başkan Külcü, projelerin 2019 yılı sonuna kadar hayata geçmesi hususunda kararlı olduklarını da gözler önüne serdi.

 

 

Diğer Haberler