Mahalle muhtarları, trafikteki problemlerin çözümü için başlatılan girişimlerden memnun.

Trafikte çözüm için istişare

Paylaşın:

 

Mahalle muhtarları, trafikteki problemlerin çözümü için başlatılan girişimlerden memnun.

Çorum Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nü ziyaret eden muhtarlar, gerçekleştirilen çalışmaları takdirle izlediklerini belirterek trafik yoğunluğunu azaltacak tedbirlerin arttırılmasını istediler.

Şube Müdürü Mürsel Türkmen’in evsahipliğindeki ziyarete Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı ve Buharaevler Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Erdoğan, yönetim kurulu üyelerinden Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun, Karakeçili Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın ile Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş katıldı.

Trafikteki problemlere köklü çözüm üretilmesi amacıyla geniş katılımlı bir toplantı düzenlenmesini teklif eden muhtarlar, kamu-vatandaş işbirliği sayesinde şikâyetlere konu olan pek çok sorunun üstesinden gelinebileceğini ifade ettiler.

Çorum cadde ve sokaklarının halkın ortak kullanım alanları olduğuna işaret eden muhtarlar, kural ihlallerinin önüne geçilmesi için toplumun tüm kesimlerine önemli sorumluluklar düştüğünü kaydettiler.

Her gün binlerce insanın gerek yaya gerekse sürücü olarak içinde bulunduğu trafikte karşılaşılan bazı aksaklıklara da değinen muhtarlar, istişarelerde bulunarak çözüm hususundaki görüşlerini paylaştılar.

 

 

Diğer Haberler