Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından 26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul'da organize edilen Kültür Ürünleri Oscar Yarışması’na ...

Leblebi ve lavaşa oscar ödülü

Paylaşın:

 

Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından 26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul'da organize edilen Kültür Ürünleri Oscar Yarışması’na 4 farklı ürünle katılan Çorum, leblebi ve lavaşla iki ürün dalında ödül aldı.

63 ilden 200’den fazla firmanın katılım sağladığı yarışmada, yenilikçilik, sürdürebilirlik, tasarım kalitesi, hijyen deneyimi, kompozisyon ve görsel etki alanında değerlendirmeye alınan TORTİLLOVE Lavaş Ekmeği lezzet yönü dışında kurumsal kimliğe gösterdiği önem nedeniyle de kanaat puanı alan firma oldu.

Ödül törenine, Mutlukal Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Erzurumluoğlu, Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Erdal Karıncalı ile birlikte katıldı. İstanbul'da gerçekleşen ödül töreninde Mutlukal Gıda A.Ş. adına ödülü teslim alan Yusuf Erzurumluoğlu ödül töreninden sonra yaptığı açıklamada, “Firmamız ve ürünümüzle ödüle aday olarak katıldığımız yarışma için desteklerini esirgemeyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm Mutlukal Grubu çalışanlarımız adına almış olduğumuz bu ödül bizleri gururlandırdı. Bundan sonra daha güzel projelere imza atmak için tüm inancımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü E. Elfaz Ermiş, Çorum’da faaliyet gösteren firmaların ödül almış olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İlimizde faaliyet gösteren tüm firmaların ödüle layık ürünler üretiyor ancak bu ürünlerin tanıtımı ve reklamı anlamında bu ve buna benzer yarışmalara katılım yapmaları gerekiyor.” dedi.

Ödül alan firmaları kutlayan İl Müdürü Ermiş, Çorum’daki tüm firmalara kaliteli ve güvenli üretim konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

 

Diğer Haberler