19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi Çorum’da da coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs coşkusu

Paylaşın:

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi Çorum’da da coşkuyla kutlandı.

Çorum’da 19 Mayıs kutlamaları sabah saatlerinde Gençlik Yürüyüşü ile başladı. Saat Kulesi önünden başlayan Atatürk Anıtı’na kadar devam etti.

Yürüyüşe Vali Necmeddin Kılıç, İl Garnizon Komutanı Personel Albay Şenduran İnan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Üstündağ, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, kurum müdürleri, daire amirleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ve ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganlarıyla Atatürk Anıtı’na kladar yürüdü.

Yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunum törenine geçildi. Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan çelenk sunma töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çelengini Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer sundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yanı sıra CHP, Vatan Partisi ve ADD de Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

19 Mayıs kutlamaları Kapalı Spor Salonu’nda devam etti.  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Kapalı Spor Salonu’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen 19 Mayıs etkinliklerine Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Garnizon Komutanı Personel Albay Şenduran İnan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Üstündağ, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, kurum müdürleri, daire amirleri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından gösterilere geçildi. İlk olarak sahne alan Belediye Bandosu ve Mehter Takımı büyük ilgi gördü.

Belediye Bandosu ve Mehter Takımı’nın gösterisinin ardından Gençlik Merkezi ve Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencileri sahne aldı. Günün önemine ilişkin şarkılar seslendiren öğrenciler sahne performansları ile göz doldurdu.

JİMNASTİK KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Törende en çok ilgili Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik Kulübü öğrencileri gördü. Akrobatik hareketleri ve birbirinden zorlu hareketler sergileyen öğrenciler ayakta alkışladı. Öğrencilerin gösterisi protokol üyeleri de ilgiyle izledi.

Kutlamalarda son olarak da Çorum Beden Eğitimi Öğretmenleri Spor Kulübü ve Derneği Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı.

Program sonunda Vali Necmeddin Kılıç ve protokol üyeleri gösterilerin yapıldığı alana inerek, organizasyonları düzenleyenleri ve halk oyunları ekibini tebrik etti.

 

Diğer Haberler