Kale Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Engelliler Haftası nedeniyle ‘Engelsiz Bir Dünya İçin El Ele’ konulu bir etkinlik düzenledi.

‘Engellilere hizmet gönül işidir’

Paylaşın:

 

MUSTAFA BURAK YALÇIN

Kale Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Engelliler Haftası nedeniyle ‘Engelsiz Bir Dünya İçin El Ele’ konulu bir etkinlik düzenledi.

Önceki gün Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleşen etkinliğe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Rıza Ekmekyapar, Arslan Arslan, İl Genel Meclisi Üyesi Yurdanur Özzehinli, Kale Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Armutcu ile çok sayıda veli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kale Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Armutcu bir konuşma yaptı.

‘ENGELLİLERİN FARKLILIKLARINA SAYGI GÖSTERMELİYİZ’

Engelli vatandaşlar söz konusu olduğunda devletin resmi kurumları ve sivil toplum kuruluşları, bu vatandaşlara hizmet için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığını belirten Armutcu, “Engellilere hizmet etmek bir gönül işidir. Şunu unutmayalım, engelliler için yaptığımız her hizmet bir gün bize de lazım olabilir. Onların vatandaşlık haklarını gözetmeli, farklılıklarına saygı göstermeliyiz. Bireysel onuruna ve yaşam hakkına saygı duymalıyız. Ayrıca toplum içerisinde temsil edilmesini ve fırsat eşitliği sağlamalıyız.” dedi.

PERFORMANSLARI GÖZ DOLDURDU

Açış konuşmasının ardından sahneye gelen özel öğrenciler öğretmenleri tarafından hazırlanan ritim gösterisi, ront gösterisi, dans gösterisi, bozdoğan zeybeği, bayrak rondu, halk oyunları gösterilerini sergilediler. Özel öğrenciler sergiledikleri gösterilerde izleyicilerden tam not aldılar.

Etkinlikte mezun olan öğrencilere ise diplomaları takdim edildi.

 

Diğer Haberler