HMK Yapım Yetkilisi Murat Kuşçu, çekimleri Çorum’da yapılan ve 5 Mayıs’ta vizyona giren ‘Çam Yarması’ filmi ile ilgili açıklamalarda bulunarak...

‘Çorumlular filmine sahip çıksın’

Paylaşın:

 

MUSTAFA BURAK YALÇIN

HMK Yapım Yetkilisi Murat Kuşçu, çekimleri Çorum’da yapılan ve 5 Mayıs’ta vizyona giren ‘Çam Yarması’ filmi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, Çorumluları filmlerine sahip çıkmaya davet etti.

‘ÇEVRE İLLER BİLE FİLMİ BİZDEN ÇOK İZLEMİŞ’

Önceki gün Kahveland’da basın toplantısı düzenleyen HMK Yapım Yetkilisi Murat Kuşçu, Çam Yarması filminin vizyona gireli 12 gün olduğunu, bu süreçte 5 bin Çorumlunun filmi izlediğini belirterek, “Bu filmin yüzde 80’ni Çorum’da çekildi fakat halkımız izlemeye gitmiyorlar. Amasya, Çankırı ve Yozgat bile bizden daha çok izlemiş. Yozgat’ta bir filmin tek sahnesi çekilmiş. Koşa koşa o filme gidiyorlar. Çorumlular çeşitli bahanelerle izlemedik diyorlar. Bu bizim ayıbımız. Yapımcı gişelere göre Türkiye’ye karşı Çorum’u savunamıyor. Buda bizi üzüyor” diyerek sitem etti.

‘BU FİLMİ İZLEMEK HER ÇORUMLUNUN MİLLİ GÖREVİ’

Gişelerin az olduğunu gören yapımcıların ‘Çorum’da film çekilmez’ dediklerini de aktaran Kuşçu, “Bu filmi izlemek her Çorumlunun milli görevidir. Sadece bir film olarak görmesinler. Çorum hep kötü şeylerle anılırken sinema ile iyi şeylerle anılsın istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘VİZYONDAN ÇIKINCA 2020 YILINA KADAR İZLEYEMEZLER’

Film vizyondan çıkınca vatandaşların bir daha izleme şanslarının olmayacağını da sözlerine ekleyen Kuşçu, “Bir kanal ile anlaşma yapıyoruz. Bu filmi ancak 2020 yılında izleyebilirler. O zamanda 120 dakikasını değil 95 dakikasını izleyebilirler. İşin maddi kısmında değiliz. Maddi kısmını zaten ulusal kanallarla yapılan anlaşmalarda çıkarıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

Diğer Haberler