İl Özel İdare Gençlikspor’dan Atletizm’de bir başarı daha. Kübra Yılmaz Balkan Şampiyonası’nda milli formayı giymeye hak kazandı.

Kübra Yılmaz milli takımda

Paylaşın:

 
HALİL ÖZTÜRK
 
İl Özel İdare Gençlikspor’dan Atletizm’de bir başarı daha. Kübra Yılmaz Balkan Şampiyonası’nda milli formayı giymeye hak kazandı. 13-14 Mayıs tarihlerinde Artvin’de yapılan Dağ Koşusu Milli Takım seçmelerinde 16 ilden 300 civarında sporcu yarıştı. Değişik kategorilerde yapılan yarışmlarda Kübra Yılmaz genç kızlar 4000 metre kategorisinde kürsüye çıkarak milli takımda yer almaya hak kazandı.
 
Kübra Yılmaz 11 Haziran’da Bulgaristan’ın Teteven şehrinde yapılacak olan Balkan Dağ Koşusu’nda ülkemizi temsil edecek. Yılmaz ve antrenörü Osman Pehlivan dün İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete İl Özel İdarespor Başkanı Necat Yazıcı ve Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Akça, Veli Singer ve Alaaddin Hacıismailoğlu katıldılar.
 
Ziyaret sırasında konuşan İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak, kulüp bünyesinde çalışmaların karşılığını aldıkları için mutlu olduklarını belirterek milli takıma seçilme başarısı gösteren Kübra Yılmaz ve antrenörünü tebrik etti ve ödüllendirdi. Çıplak, Yılmaz’a Balkan Şampiyonası’nda da ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi.
 
 

Diğer Haberler