Özel Kaleli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda ‘2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ yapıldı.

Kaleli’den burs desteği

Paylaşın:

 

RECEP MEBET

Özel Kaleli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda ‘2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen mezuniyet törenine Yurt Müdürü İsmail Tuncel, Müdür Yardımcısı İlker Sarı ile bazı yurt çalışanları da katıldı.

Kaleli Kız Yurdu konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Mezun olan öğrenciler adına kürsüye gelen Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencisi Merve Varlıoğlu, yükseköğrenimin kendileri için önemli bir dönüm noktası teşkil ettiğini belirterek, “Bu süreçte Çorum’daki sıcak yuvamız olan Kaleli Kız Öğrenci Yurdu, sunduğu sıcak aile ortamıyla daima yanımızda oldu. Böylesine güzel bir yurdu bizlerin istifadesine sunan, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen hayırsever işadamı Selahattin Kaleli başta olmak üzere Yurt Müdürümüz İsmail Tuncel Hocamız başta olmak üzere yurdumuzun tüm çalışanlarına binlerce kez teşekkür ediyoruz. Yeni bir hikâyenin soluğunu yaşayan tüm arkadaşlarıma da mutlu ve başarılı bir yaşam dilerim” dedi.

TUNCEL: ‘YOLUNUZ ve BAHTINIZ AÇIK OLSUN’

Duygusal anların yaşandığı mezuniyet töreninde öğrencilere hitap eden Yurt Müdürü İsmail Tuncel, yeni bir başlangıcın arefesinde olan gençlere tavsiyelerde bulundu.

“Sözün bittiği yerdeyiz” diyen İsmail Tuncel, “Şu anda üzüntülü olduğum kadar sizleri mezun etmenin ve hayata uğurlamanın mutluluk ve gururunu yaşıyorum” dedi.

‘Diken olup ayağa batan olacağınıza, gül olup yakaya takılan olun’ atasözünü hatırlatan Tuncel, “Bu atasözünü hayatınızda, gönlünüzün derinliklerine yazmanızı istiyorum. Öncelikle işinizi sevin ve zevkli hale getirin. İşini seven hem mutlu olur hem de daha başarılı. Abraham Lincoln, başarının sırrını soranlara, ‘Hayatımda işimi eğlence, eğlencemi de iş olarak gördüğüm için başarılı oldum’ diye cevap vermiş. Sıradan biri olmayın. Muhakkak herkesten değişik ve sıradışı yönleriniz olsun. Yeniliklere ve teknolojik gelişmelere açık olun. Bilgisayara hakim olun ve teknolojiyi kullanmayı çok iyi öğrenin. Sonsuz bilgiye ulaşmanın yolu buradan geçiyor. Yeterli ve kullanılabilir, bir veya iki yabancı dili çok iyi bilmelisiniz. Aklı başında insanlarla görüşün, danışmanın ve öğrenmenin kıymetini bilin. Rehber ve örnek kişilerden faydalanmaya çalışın. Dürüst ve doğru olun. Yanlış yola sapmayın ve kesinlikle insanları aldatmayın. Ahde vefadan asla ayrılmayın” diye konuştu.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ

Özel Kaleli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 2017-2018 Akedemik Yılı’ndan itibaren başarılı öğrenciler için yeni burs imkanları sunacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yurt Müdürü İsmail Tuncel, “Önümüzdeki sezondan itibaren Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören başarılı öğrencilere yurt ücretinde büyük indirimler uygulayacağız” dedi.

Özel burs imkanları ile ilgili koşullardan bahseden İsmail Tuncel, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Yurdumuzda bugüne kadar, barınma hizmetlerinden dolayı maliyet bedelinin üçte birini kendi bütçesinden karşılayan ve maddi desteklerini hiçbir zaman öğrencilerden esirgemeyen kurucumuz, hayırsever işadamı Selahattin Kaleli, 2017-2018 Akedemik Yılı’yla birlikte yeni burs imkanlarını da Hitit Üniversitesi öğrencilerine sunmak suretiyle bir ilke daha imza atıyor.

Sayın Kaleli’nin tüm öğrencilerimize sağladığı desteğe ek olarak Hitit Üniversitesi Genel Akademik Başarı Ortalaması; 3.25 - 3.49 olan öğrencilere %10, 3.50 - 3.64 olan öğrencilere %20, 3.65 - 3.79 olan öğrencilere %30, 3.80 - 4.00 olan öğrencilere %40, Hafızlık Belgesi olan öğrencilerimize de ayrıca %30 indirim imkanı sunacağız.”

Mezuniyet belgelerinin dağıtımıyla devam eden tören, pasta kesilmesi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından müzikli eğlencelerle sona erdi.

 

 

Diğer Haberler