Çorum Valiliği tarafından düzenlenen halk günü toplantıları devam ediyor.

Çorum'a 15 yeni okul yapılacak

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Çorum Valiliği tarafından düzenlenen halk günü toplantıları devam ediyor. Toplantıların bu seferki durağı Bahçelievler Mahallesi oldu. Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Necmeddin Kılıç, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, daire müdürleri ile mahalle sakinleri katıldı. Toplantı da ilk olarak İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu Bahçelievler Mahallesi ile ilgili sunum yaptı ve vatandaşların sorularına cevap verdi. Sonrasında ise Vali Necmeddin Kılıç vatandaşları dinledi.

Toplantıda konuşan bir öğrenci annesi çocuğunun Atatürk İlkokulu'nda eğitim gördüğünü belirterek, "Atatürk İlkokulu'nda tekli eğitime geçilecekmiş ama şu an fiziki durum müsait değil. Sistem değiştiği takdirde sınıflarda 40-50 öğrenci ders yapacak. Biz gerekli alt yapı oluşturulduktan sonra tekli eğitim sistemine geçilmesini istiyoruz" diyerek talebini dile getirdi.

Vali Necmeddin Kılıç ise Çorum'a 15 tane yeni okul yapacaklarını ifade ederek, "Bu okullar bittiği zaman öğrencilerimiz tekli eğitim sisteminde 20-25 kişilik sınıflarda ders yapacaklar. Şimdiye kadar 6 tane okulun ihalesi gerçekleştirildi ve 2 tanesinin ise ihale hazırlığı devam ediyor. 2017 yılında tüm okulların ihaleleri yapılmış olacak ve Çorum'un bu konuda gelecek 20-30 yıllık ihtiyacı karşılanmış olacak" dedi.

Toplantı da söz alan bazı vatandaşlar Afet Evleri olarak bilinen bölgede yaşadıklarını dile getirerek, "Yolumuzun iyileştirilmesini ve ışıklandırılmasını istiyoruz. Çocuklarımız hava karadıktan sonra evlerine gelirken sorun yaşıyorlar" ifadelerini kullandı.

Bazı mahalle sakinleri de araçların kaldırımlara dahi park ederek yaya trafiğine engel olmalarından şikayetçi oldular.

Toplantı da söz alan Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kızıltepe ise toplantıyı düzenleyen başta Vali Necmeddin Kılıç olmak üzere tüm daire amirlerine ve katılım sağlayan vatandaşlara teşekkür etti.

 

 

Diğer Haberler