Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı ‘Anneler Günü’ nedeniyle program düzenledi.

'Referandum sonucu bizi asla umutsuzluğa düşürecek bir sonuç değil'

Paylaşın:

 

MUSTAFA BURAK YALÇIN

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı ‘Anneler Günü’ nedeniyle program düzenledi.

Dün Vadi Restoran’da düzenlenen programa TBMM İdare Amiri ve CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, Kadın Kolları Başkanı Firdevs Yalçın ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program açış konuşmaları ile devam etti.

İlk olarak kürsüye gelen CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, kadına bahşedilipte erkeklerde olmayan en önemli meziyetin başında anneliğin geldiğini belirterek, “Analar olmasaydı insanlık olmazdı. Cennet, annelerin ayakları altındadır. Anamız hayatı bize tanıtandır.” Dedi.

Suludere’den sonra kürsüye gelen CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ise, Anneler Günü’nün en güzel gün olduğunu ve kadınların bütün insanlığa yön verdiğini ifade ederek, bütün annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Firdevs Yalçın da Anneler Günü’nün evrensel bir gün olduğunu, annelerin toplumun geleceği ve ailenin de temel direği olduğunu söyledi.

Son olarak kürsüye gelen TBMM İdare Amiri ve CHP Milletvekili Tufan Köse ise Bir ülkenin medeniyet kriterleri seviyesini ölçerken en önemli kriterlerden birisinin kadınlara yapılan muamele olduğunu dile getirdi.

Referandum sürecine de değinen Köse, “Referandum süreci yaşadık. Kazanılan referandumda “tek adama teslim etmeyeceğiz” dediğimiz ülkemizi YSK eliyle elimizden aldılar. Bu asla bizi umutsuzluğa düşürecek bir sonuç değil. 2019’da Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Benim umudum Türkiye yeniden aydınlık, güzel günlere kavuşacak.” diye konuştu.

Çeşitli ikramların ardından program sona erdi.

 

Diğer Haberler