MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, 16 Nisan'da kazananın Türk milleti ve Türkiye olduğunu söyledi.

'16 Nisan'da kazanan Türk milleti ve Türkiye oldu'

Paylaşın:

 

FATİH BATTAR

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, 16 Nisan'da kazananın Türk milleti ve Türkiye olduğunu söyledi.

16 Nisan'da Türk milletinin ve Türkiye'nin kazandığını belirten Onan,  "Partimizin öncülüğünü yaptığı Anayasa Değişikliği sürecinde 16 Nisan'da kazanan Türk milleti olmuştur. Kazanan Türkiye olmuştur.

Kazançlı çıkan bayraktır, devlettir, vatandır, milli namus ve haysiyettir." dedi

Kaybedenler kulübünün ise oldukça karışık, kalabalık ve karmaşık odluğunu ifade eden Onan; "16 Nisan'da; FETÖ yerle bir olmuştur. "Evet çıkarsa bittik" diye feveran eden PKK hapı yutmuş, sonu görünmüştür. PYD-YPG kaybetmiş, HDP dağılmış, DHKP-C darbeyi yemiştir. CHP ise her zamanki gibi yine baltayı taşa vurmuştur. Müzmin muhalifler, MHP'nin çevresinde dolaşıp itibarsızlaştırmak için hazırlık yapan, fırsat kollayan, hava koklayan siyasi miskinler, fikri mefluç hale gelen aymazlar birden bire buharlaşmışlar, eriyip gitmişlerdir. Bıyık altından gülen sinsi tiplemeler, şeytanla işbirliğine soyunacak kadar gözlerini hırs bürüyenler 16 Nisan'da silinip gittiler. Türk düşmanlığı mevzu bahis olunca kuyruğa giren haçlı artıkları hepten, tümden duvara tosladılar, kesinlikle bozguna uğradılar." diye konuştu

16 Nisan'ın 80 milyon Türk vatandaşının demokrasi zaferi olduğunu ifade eden Onan, 16 Nisan'ın milli bir uyanış olduğunu belirterek, zaferi gölgelemeye, lekelemeye, yıpratmaya kalkışanların mahşeri vicdanda ebediyen mahkûm olacaklarını dile getirdi.

Bundan sonraki süreçte de MHP'nin üzerine düşeni yapacağını belirten Onan, Türk milleti için, Türk devleti için sorumluluk almaktan kaçmayacaklarını kaydetti.

'MHP 16 NİSAN'DA ÜSTLENDİĞİ MİLLİ SORUMLULUĞU YERİNE GETİRMİŞTİR'

Parti içinde muhalif isimlere de seslenen Onan, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; "Partimizin oy oranını hesap edenler, partimizin matematikle anlamaya çalışanlar ya MHP'nin Türk siyasetindeki ağırlığını bilmiyorlar, ya MHP'nin milletimizin gönlündeki yerini bilmiyorlar, ya da inatla MHP'yi hazmedemiyorlar. MHP'ye hücum edenler FETÖ'yü hiç hesap etmiyorlar. Halen aktif olan kripto damarlarını hesap etmiyorlar. Ülkemizin dirilişine katlanamayanlara hiç bakmıyorlar. Aziz hemşerilerim, Açık açık söylüyorum. Pensilvanyalı hainle kimin hatıra fotoğrafı varsa, kimler bir zamanlar diz dize, yanak yanağa ise şimdilerde MHP'ye en çok saldıran alçaklar onlardır. Milliyetçi Hareket Partisi'ne kara çalmaya, altını oymaya, sırtını yere getirmeye ne bu densizlerin ne de bereketsizlerin asla gücü yetmeyecektir. Bunlar evet kararının sandıktan çıkmasından dolayı çılgına dönmüşlerdir. Bunlar hükümet etme sisteminin meşru yollardan değiştirilmesinden dolayı kudurmuşlar, kuyruklarını kıstırmışlar, kalan son nefesleriyle de MHP'yi taşa tutmuşlardır. Ne var ki attıkları taşlar ters tepecek, kafalarına inecektir. Kazdıkları kuyuya yine kendileri düşecektir. İftira ve ithamlarında çırpına çırpına perişan olacaklardır. Milliyetçi Hareket Partisi 16 Nisan'da üstlendiği milli sorumluluğu vakarla yerine getirmiştir.Aziz dava arkadaşlarımın büyük bir çoğunluğu Türkiye için evet demiştir. FETÖ için hayır diyenler bunu anlayamaz. PKK için hayır sırasına giren hainler bunu kavrayamaz. Sicilli Türk düşmanları, kalemlerini mürekkep yerine zehire batıran yeminli Türkiye karşıtları bunu ömürleri boyunca göremez. Bu korkak ve işbirlikçilerin rahatsızlıkları, büyüyen milli birlik duygusu, kökleşen siyasi uzlaşma duruş ve şuurudur. Çünkü tedavisi olmayan, onmaz bir hasetlik ve müfterilik hastalığıyla eninde sonunda rezil rüsva olmaktan kurtulamayacaklardır. İplerini tutan efendileri de aynı akıbete eninde sonunda mahkûm ve mecbur kalacaklardır."

'MHP 15 TEMMUZ'DAN SONRA KENDİ İÇİNDE FETÖ'CÜLERİ TEMİZLEMİŞTİR'

Çorum'da FETÖ'cülerin serbest bırakılmasına ilişkin yaptıkları basın açıklamasının birilerini rahatsız ettiğini dile getiren Onan;  "FETÖ ihaneti ülkemizin altını oyan bir ihanet kalkışmasıdır. Soruşturmalar sürecinde yaşananlar da ayan beyan ortadadır. Çorumda FETÖ elebaşlarının salıverilmesi kamuoyunu rencide etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi bunu dile getirmiştir.

Siyaset adamlarının elinde mikrofon FETÖ lanetleyip, bu gelişmeler konusunda sessiz kalmaları şaşırtıcı değil midir? Okulların girişine 15 Temmuz panoları yapılırken, küçük çocuklara bile 15 Temmuz kahramanlıklarını öğretirken, FETÖ sanıklarından elebaşlarının, milletin gözünün içine baka baka salıverilmelerine siyaset dünyasının sessizliği ürkütücü değil midir?

Milliyetçi Hareket Partisi ilimizde 15 Temmuz sonrası siyaset dünyasını arınmaya, aklanmaya davet etmiştir. Fetö konusunda da duruşunu cümle aleme göstermiştir. İçine karışanları da ihraç etmiştir, arınmıştır. Siz hiç ilimizde Fetö konusunda bu denli dik duran bir kurum gördünüz mü? Var da yoksa bizim mi haberimiz yok? Çorum'da hiç bünyesinden Fetöcü ihraç eden bir siyaset kurumu ya da sivil toplum kuruluşu gördünüz mü? Demek ki neymiş, Korkmadan cesurca Fetö'nün karşısında durmak kimsenin harcı değilmiş. Demek ki neymiş, Herkes MHP gibi olamazmış., Buradan hemşerilerime çağrımdır. Biz MHP olarak hem Türkiye'nin yoğunlaşan iç ve dış sorunlarının göğüslenmesinde gerekirse elimizi taşın altına koymaktan kaçınmayacağız, çekinmeyeceğiz, gecikmeyeceğiz. Yeter ki Türk milleti belini doğrultsun. Siyasi cepheleşmeleri bitirmekte kararlıyız. Karşımızda mevzilenen yedi düvele karşı bir ve beraber olmalıyız. Ayrılıkta hayır yoktur. Çatışmada sonuç yoktur. Kavganın sonu yoktur. Ayrımcılığı ve kayrımcılığı bırakalım." dedi.

 

 

Diğer Haberler