Salim Uslu, Türkiye'de slogan devrinin kapandığını belirterek, bundan sonra uzlaşarak beraber yürüme devri başladığını söyledi.

‘Slogan devri kapandı'

Paylaşın:

 

MUSTAFA BURAK YALÇIN

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Türkiye'de slogan devrinin kapandığını belirterek, bundan sonra uzlaşarak beraber yürüme devri başladığını söyledi.

'PARLAMENTO ÇALIŞMALARINA HIZLI BİR ŞEKİLDE BAŞLAYACAK'

Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası(Öz-İş)’nın Çorum, Amasya, Kırıkkale, Yozgat ve Çorum Şube Başkanlığı Genel Kurulu'nda konuşma yapan TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, parlamentonun yeni Türkiye'de çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacağını belirterek, "Yeni bir anayasamız var. Anayasa kendi içerisinde uzlaşmayı teşvik eden, bir kısım maddeler içeriyor. Beraberinde vatan ve bayrak sevgisine ihtiyaç var. Devletin bekası için, ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için, sendikal sorunu çözmek için uzlaşacaksak asgari bir akıl gerekir." dedi.

'TÜRKİYE'DE BERABER YÜRÜME DEVRİ BAŞLADI'

Türkiye'de uzlaşma ve beraber yürüme devri başladığını da dile getiren Milletvekili Uslu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Şuanda Türkiye o eski slogan devrini kapattı. Bundan sonra konuşarak, anlaşarak, uzlaşarak beraber yürüme devri başlamıştır. Sorunları birlikte çözme, birlikte kafa yorma, birlikte sevme, birlikte tasalanma dönemi başlamıştır.

Türkiye'nin üç tane temel sorunu var. Adalet, istikrar ve güven. Ötesi hikâye. Bu asırlardır değişmemiştir. Toplumun adalet duygusunu incitmeyeceksiniz. İstikrarı tehdit eden, sabote eden davranışlardan uzak durmamız gerekiyor. Adınız ne olursa olsun. Söylediğiniz her sözün iyi düşünülmüş ve devletin bekasına, milletin istikrarına ebed müddet katkı sağlıyor olması gerekir. Güvenlik meselesi de son derece önemlidir. Sizde bunun parçasısınız. Allah yolunuzu açık etsin."

 

 

Diğer Haberler