Uslu, 74. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası ile Çorum'a 6 uzman olmak üzere toplam 18 yeni doktor kadrosu açıldığını söyledi.

Çorum’a 18 doktor kadrosu

Paylaşın:

 

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 74. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası ile Çorum'a 6 uzman olmak üzere toplam 18 yeni doktor kadrosu açıldığını söyledi.

Uslu, yaptığı açıklamada, "Türkiye genelinde hekim ihtiyaçları devam etmekle birlikte il merkezi ve ilçelerimizin doktor ihtiyaçlarımızın karşılanması için takiplerimiz sürüyor. 74. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanemize Yoğun Bakım ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanemize 2 Tabip ile Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, Osmancık Devlet Hastanemize 2 Tabip, Sungurlu Devlet Hastanemize 2 Tabip, Mecitözü Devlet Hastanemize 2 Tabip, Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanemize 2 Tabip ve Uzman Aile Hekimi, Alaca Devlet Hastanemize 2 Tabip ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Çorum Halk Sağlığı Müdürlüğümüze de Halk Sağlığı Uzman Doktoru olmak üzere Çorum'a toplamda 18 doktor kadrosu açılmıştır. Açılan kadrolar için önümüzdeki hafta Cuma günü (28.04.2017) kuralar çekilerek atamalar yapılmış olacaktır. Memleketimize hayırlı olsun" dedi.

 

 

Diğer Haberler