Çorum il genelinde, açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri, her türlü protesto eylemi, oturma eylemi, ...

Valilik’ten önemli duyuru

Paylaşın:

 

Çorum il genelinde, açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri, her türlü protesto eylemi, oturma eylemi, basın açıklaması, yürüyüş, stant kurma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma vb. etkinliklerin 20 Nisan-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında Valilik iznine bağlandığı belirtildi.

Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamada, “İlimizde genel güvenliğinin sağlanması, asayişin ve kamu düzeninin korunması, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü ve başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun "Şiddet Hareketlerinde Alınacak Tedbirler" başlıklı 11. Maddesinin (m) fıkrası gereğince 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi gereğince Çorum İl Genelinde, Açık Yerlerde Yapılacak Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri, her türlü Protesto eylemi, Oturma eylemi, Basın Açıklaması, Yürüyüş, Stant Kurma, İmza Kampanyası ve Bildiri Dağıtma vb. etkinlikler 20/04/2017 tarihinden 20/05/2017 tarihine kadar Valilik iznine bağlanmıştır. Kamuoyuna önemle duyurulur.” denildi.

 

 

Diğer Haberler