Çorum’da kulüpler futbolda ilk Türkiye Şampiyonu yarın belli olacak.

U 15 Türkiye Şampiyonası’nda yarı final maçları bugün

Paylaşın:

 
HALİL ÖZTÜRK
 
Çorum’da kulüpler futbolda ilk Türkiye Şampiyonu yarın belli olacak. U 15 Türkiye Şampiyonasının finalleri bugün oynanacak iki maçla başlıyor. Şampiyonanın teknik toplantısı dün Çorum’da yapıldı ve yarı final eşleşmeleri belli oldu.
 
U 15 Türkiye Şampiyonasının finalleri teknik toplantısı dün saat 17’de Aamatör Spor Kulüpleri Federasyonu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, ASKF Başkanı Sefer Kurtaran, Futbol İl Temsilcisi Engin Ayan, İl Hakem Kurulu Başkan vekili Kahraman Ölçer ve TÜFAD Başkan Yardımcısı Hayrettin Karaca katıldılar.
T
oplantıda Çorum Spor Taban birlikleri temsilcileri yaptıkları konuşmalarda ilk kez futbolda Türkiye Şampiyonasına ev sahipliğini yapacaklarını belirterek mücadele edecek tüm takımlara başarılar dilediler. Futbol İl Temsilcisi Engin Ayan, statü ve maçların oynanacağı sahalar hakkında bilgiler verdikten sonra kura çekimine geçildi.
 
Çekilen kura sonucunda bugün saat 13’de ilk maçta Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda Rize Belediyespor ile Diyarbakır DSİspor takımları karşılaşacak. Bu maçın ardından ise saat 15.30’da İstanbul Zara Ekinlispor ile Antalya DSispor takımları finale yükselmek için mücadele edecekler.
 
Bugün oynanacak yarı final maçlarını kazanan takımlar yarın saat 13’de yine Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda Türkiye şampiyonluğu için mücadele ederken kaybeden takımlar ise aynı saatte 1 nolu sentetik çim sahada üçüncülük dördüncülük maçına çıkacaklar.
Final maçının ardından Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda düzenlenecek törenle Türkiye finallerinde mücadele eden dört takımı ödülleri verilecek.
 
 

Diğer Haberler