Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Anestezili Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) hizmeti başladı.

MR’dan korkanlara müjde

Paylaşın:

 

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Anestezili Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) hizmeti başladı.

Kapalı alan korkusu olanlar, zihinsel engelliler veya çocuk/bebek hastalarda yapılamayan MR çekimi, anestezili MR sayesinde kolaylıkla yapılabilecek.

Ülkemizde sadece belli merkezlerde yapılabilen anestezi eşliğinde MR çekiminin, bölgede ilk defa Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uygulanmaya başlandığını belirten Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, “MR tetkiki sırasında tam hareketsiz kalınması gerektiği için kapalı alan korkusu olanlara, zihinsel engellilere ve özellikle çocuk/bebek hastalarımıza MR çekilememektedir. Bu durumda hastalıkların tanısı konulamamakta ve tedaviside yapılamamaktadır.

Daha önce bu ve benzeri hastalar MR çekimi için il dışına sevk edilmekte ancak sevk edilen hastanelerin durumuna göre en erken 6 ay olmak üzere, ortalama 1 yıl gibi sürelerde randevu alınabilmekte idi. Bu kapsamda başlatılan anestezi eşliğinde MR çekimi hizmeti sayesinde; hastalarımızın il dışına sevkinin önüne geçilmesinin yanı sıra  çevre illerden de hasta kabulüne başlanmıştır.

Çağın gerektirdiği tüm yenilikleri hızla bünyesine katan hastanemiz, sunmuş olduğu hizmeti daha ileri götürmek için tüm personeli ile çalışmalarına devam etmektedir.” dedi.

 

 

Diğer Haberler