Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorumlu bisiklet kullanıcılarını sevindiricek açıklamalarda bulundu.

Bisiklet yolları  hedefler arasında

Paylaşın:

 

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorumlu bisiklet kullanıcılarını sevindiricek açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Spor İşleri Müdürlüğü’nün faaliyet ve yatırımlarını anlatan Başkan Külcü, bisiklet yolu ihtiyacı konusunda yönelttiğimiz soruya verdiği cevapla iki teker tutkunlarını ümitlendirdi.

Çorum’da bisiklet kullanımının giderek yaygınlaştığı hususundaki tespitlerimize katıldığını ifade eden Külcü, Belediye olarak geçen yıl bini aşkın çocuk ve gence bisiklet hediye ettiklerini hatırlattı.

Çeşitli kurumların dağıttıkları da dahil edildiğinde Çorum’da bisiklet kullanımının rekor sayılabilecek bir düzeye eriştiğine işaret eden Külcü, “Bisiklet yolları, şehir merkezinde ‘keşke imkan olsa da yapsak’ dediğimiz bir ihtiyaç” dedi.

Ev ve iş arasında bisiklet kullananların bu talebi sıklıkla dile getirdiğini belirten Külcü, yeni yerleşim yerlerindeki ana caddelerin kenarına bisiklet yolları yaptıklarını söyledi.

Buharaevler-Silmkent arasındaki bölümde ve Akşemseddin Caddesi’nde bisiklet yolları oluşturduklarını vurgulayan Külcü, “Şehir içindeki fiziki yetersizlik ve trafik yoğunluğu nedeniyle bu talebe cevap verme konusunda sorun var. Ancak yeni alanlar buldukça, yeni bisiklet yolları yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Külcü, Kültür Park’tan Sıklık’a uzanacak yürüyüş ve bisiklet parkuru oluşturulması hususundaki önerimize de sıcak baktığını ifade ederek Çevreyolu güzergâhında böyle bir projenin uygulanabilmesi için Karayolları yetkilileri ile görüşeceği sözünü verdi.

 

 

Diğer Haberler