15 Temmuz'da yaşanan kalleş darbe girişiminden bu yana oğlu Ahmet Özdemir'in Silivri Cezaevi'nde yattığını anlatan anne...

‘Hainlik yapsaydı, onu evlatlıktan reddederdim’

Paylaşın:

 

EROL TAŞKAN

15 Temmuz'da yaşanan kalleş darbe girişiminden bu yana oğlu Ahmet Özdemir'in Silivri Cezaevi'nde yattığını anlatan anne Makbule Özdemir, "Ben adalete güveniyorum. Komutanları tarafından kandırılarak silah zoruyla öne yitilen suçsuz çocuklarımızın yolunu bekliyoruz. Eğer ki oğlum bile olsa, bir kişi vatana ihanet ettiyse, en ağır cezayı alsın. Fakat benim oğlum da arkadaşları da masum. Eğer evladım hainlik yapsaydı, onun cezasını ilk ben verir ve evlatlıktan reddederdim." dedi.

Eşi Erol Özdemir'le birlikte gazetemizi ziyaret ederek, yaşadıklarını ve endişelerini paylaşan anne Makbule Özdemir, oğlunun acemi birliğini Isparta'da tamamladığını, ardından usta birliği atamasının İstanbul'a çıktığını söyledi.

15 TEMMUZ'DA ÜÇ GÜNLÜK ASKERDİ

Oğlunun 15 Temmuz darbe gecesi oğlunun üç günlük asker olduğunu hatırlatarak, o gece oğlunun yaşadıklarını göz yaşlarıyla anlattı.

ASKERLİĞE HİLE OLMAZ DEDİK

"Oğlum, bir kaç gün daha bizimle kalabilmek için benden ve babasından rapor alarak bir hafta daha yanımızda kalmak istediğini söyledi. Babası da ben de yavrumuzun bizimle birlikte bir kaç gün daha geçirme isteğine sayğı duysak ta, asker ocağının kutsallığından bahsedip, asker ocağına hile yapılmasının doğru olmadığını birlikte konuştuk, oğlum da bize hak verdi.

CANLI BOMBA DİYEREK KANDIRMIŞLAR

15 Temmuz akşamı saat 20,00'de oğlumun da içinde bulunduğu erleri, canlı bomba var diyerek henüz zimmetli silahları olmadığı halde ellerine silah tutuşturup, belediye binasına götürmüşler.

HALKIN TEPKİSİ İŞİ AÇIĞA VERMİŞ

Canlı bomba diyerek giden çocuklarımız, halkın kendilerine seslenmesiyle, "Biz de sizin anneniziz, babanınız, bu vatanın evladı milletine silah çekmez" gibi sözleriyle, ne olduğunu biraz olsun anlama şansı bulmuşlar.

KOMUTAN HALKA ATEŞ AÇMAYAN BİR ASKERİ VURUP ÖLDÜRMÜŞ

Milletin tepkisi üzerine geri çekilen erleri ölümle tehdit eden ve insanların üzerine ateş etmeleri için emir veren bir komutan, oracıkta bir askeri vurup öldürmüş, birisini de ayağından yaralamış.

OĞLUM VE ARKADAŞLARI BİNAYA SIĞINMIŞ

Buldukları ilk fırsatta, binan diğer koridorlarına saklanan oğlum ve arkadaşları, hainlikte sınır tanımayan komutanlarından kendilerini gizlemeyi başarmış. Binaya gelen polisleri görünce, silahlarını bırakarak polislere koşan çocuklar, teslim olmaktan öte, darbeci komutanların şerrinden kurtulmak için adeta polisimize sığınmış.

HAİN OLSA, EVLADIM DEMEZ ANINDA REDDEDERİM

Biz evlatlarımızı kınalı kuzu olarak tarif edip asker ocağına dualarla gönderen insanlarız. Eğer ben oğlumun  bu hainlikte payı olduğundan en küçük şüphe duysam, adaletten evvel cezasını ben veririm Benim vereceğim ceza, evlatlıktan reddedip, sütümü ona haram etmektir.

FETÖ'NÜN ADINI BİLE BİLMEZDİK

Benim oğlum sanayide çırak olarak başlayıp, yıllardır işinin kölesi olan bir insandır. Çorum'dan ilk kez çıkışı bile askerlik sebebiyledir. Bizler, Fethullah Gülen kimdir bırakın tanımayı, adını bile duyan insanlar değiliz.

TEHDİDE RAĞMEN OĞLUM KİMSEYE ATEŞ ETMEMİŞ

Ben oğlumla cezaevinde görüştüğümde, ilk sorduğum soru silahını millete doğrultup doğrultmadığı oldu. Aldığım cevaba şükür edip, Allah'a  dua ettim. Binlerce hamd olsun dedim. Komutanının tehdidine rağmen silahını millete çevirmeyen oğlum, o şartta bile milletinden yana olan kahramanlardandır.

ADELETE GÜVENİYORUM

Televizyonlara bile yansıdı, hiç bir şeyden haberi olmayan masum çocuklarımı kandırıp bu işe alet etmek istediler. Ben devletimizin adaletine güveniyorum. Allah'ın izniyle evlatlarımızın suçsuzluğunu tez zamanda ortaya çıkaracaktır. İnşallah evlatlarımızın ve aileleri olarak bizlerin alnına sürülmeye çalışılan darbeci damgası, mahkemelerimizin adaleti ile bir an önce silinir."

 

 

Diğer Haberler