Sağlık yatırımları konusunda atılan adımlarla birlikte, Çorum sağlık hizmetleri bakımından bölgesinde...

Böyle mi bölge hastanesi olacağız?

Paylaşın:

 

EROL TAŞKAN

Sağlık yatırımları konusunda atılan adımlarla birlikte, Çorum sağlık hizmetleri bakımından bölgesinde yükselen bir değer olurken, bir gurup doktorun "Günde 36 hastadan fazla muayene etmem" yönündeki direnci akılları karıştırıyor.

Doktorlar arasında ciddi bir tartışma ve görüş ayrılığı başlatan bu tavır, beraberinde pek çok olumsuzluğu da meydana çıkarıyor. İsminin açıklanmasını istemeyen pek çok hekim, bu tür tavırları gösteren meslektaşlarından rahatsız olduklarını ifade ediyor. 

SOSYAL HAK MI? HİZMETİ BALTALAMAK MI?

Elbette kanunla belirlenmiş bir muayene limiti vardır. Ancak insanlarımızın hekimlerimizden beklediği davranış sosyal bir hakkın arkasına saklanıp, insanların tedavi haklarını göz ardı etmek olmamalı. Hele ki, bu millet canını dişine takmış vaziyette et ve tırnak olup, yedi düvelin başlattığı saldırılara göğüs gererken, bazı hekimlerimizin bu tavrı anlaşılamadı.

Hastalarımızın şehir dışına gitmemesi, her anlamda kendisini yenileyen ve gelişen hastanemizin varlığı tıp fakültesinin de gelişimiyle birlikte sağlık hizmetlerindeki yükseliş umudumuzu artırırken, bazı hekimlerin kanunlarla sınırlı muayene sayısının arkasına saklanarak, fedakarlıktan kaçınır görüntü sergilemeleri ciddi bir üzüntü ve kaygı kaynağı olarak kendisini göstermektedir.

Bu konuda hastane yönetimi başta olmak üzere, Valilik, Rektörlük ve siyasiler harekete geçmeli, bakanlık nezdinde mesele masaya yatırılmalıdır.

 

 

Diğer Haberler