Türk sinema tarihinin unutulmaz komedi ustası Kemal Sunal’ın yeğeni Halit Sunal ve Bircan Kerem...

Sungurlu’da film çekilecek

Paylaşın:

 

Türk sinema tarihinin unutulmaz komedi ustası Kemal Sunal’ın yeğeni Halit Sunal ve Bircan Kerem, Sungurlu’da televizyon filmi çekmeyi planlıyor.

Sungurlu Gazetesi’ni ziyaret eden yönetmenler Halit Sunal ve Bircan Kerem, Yazı İşleri Müdürü Recep Şeyhoğlu’na ilçede hayata geçirmek istedikleri televizyon filmi projesi hakkında bilgi verdiler.

Senarist ve yönetmen Bircan Kerem, Sungurlu’da yönetmen Halit Sunal ile birlikte bir televizyon filmi çekmeyi düşündüklerini söyledi. 35 yıldır sinema sektöründe olduğunu anlatan Kerem, Yeşilçam ve çeşitli dizilerde rol aldığını ifade etti. Ezel, Deli Yürek ve Arka Sokaklar gibi dizilerde rol aldığını ve çok sayıda film ve belgesele imza attığını anlatan Kerem, bazı filmlerinin de festivallerde ödül aldığını kaydetti.

Sungurlu’nun, Çorum’un en büyük ve en güzel ilçesi olduğunu belirten Kerem, “Sungurlu’da dram türünde bir televizyon filmi çekmek istiyoruz. İlçenin tarihi, kültürü ve sosyal yaşamını anlatacak filmle ilçenin tanıtımına katkı sağılacağımıza inanıyorum. Yeşilçam başta olmak üzere sinema da tanınmış oyuncuların rol alacağı film için kuracağımız plato ile başka yapımcılara da öncülük edeceğiz. Filmin galasını ilçede yapacağız, bu sayede ilçenin tanıtımı da yapılmış olacak.” dedi.

Sungurlulu Sinan Erayhan’ın daveti üzerine ilçeye geldiklerini belirten Bircan Kerem, film projesi için ilçede görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Yeşilçam’ın mutfağında yetişmiş oyuncular olduklarını ifade eden Bircan Kerem, ailece izlenen Türk kültür ve aile yapısına uygun film ve belgesellere imza attıklarını vurguladı.

Proje için etüt çalışması yaptıklarını anlatan Kerem, “Sungurlu’da film projemizi hayata geçirmemiz için siyasetçiler ve işadamlarının desteğine ihtiyacımız var. Bu projeye tüm ilçenin sahip çıkması gerek.” dedi.

 

 

Diğer Haberler