Halep'te yaşanan drama sessiz kalmayan Üyük Köyü sakinleri, köyde başlattıkları kampanya ile...

Üyüklüler Halep için seferber oldu

Paylaşın:

 

EROL TAŞKAN

Halep'te yaşanan drama sessiz kalmayan Üyük Köyü sakinleri, köyde başlattıkları kampanya ile bir Tır yardım malzemesi toplayıp, Halep'teki kardeşleri için dualarla yola çıkardı.

Yardım tırını teslim alan Kızılay Çorum Şube Başkanı Sedat Canpolat, Üyüklüler'in bağışını Çorum'da bir ilk olduğuna işaret ederek, "Bu zamana kadar köylerimizden yardım malzemeleri geldi, ancak tek seferde en büyük yardımı yapan köyümüz, doldurduğu tırla birlikte Üyük oldu. Emeği geçen herkesi kutluyor ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Köy Muhtarı Ali Yalvaç ve Üyük Camii İmam Hatibi Mustafa Yıldırım ile tüm köy sakinlerinin seferber olduğu yardım çalışmasında 71 çuval un, 50 koli kuru gıda, 40 koli su, 15 çuval patates, 10 çuval sarımsak ve 400 çuval soğandan oluşan yardım malzemeleri köy meydanında el birliği ile yüklendi.

Muhtar Yalvaç, Halep'te yaşanan zulmün bir an önce bitmesi ve insanların huzura ermesini dilediğini aktararak, "Hayırda yarışan köylülerimiz, Halep'e duyarsız kalmadı ve adeta seferber oldu. Onlar için yolu uğurladığımız paketlerimizin yanı sıra, onlara kardeşlik duygularımızı ve dualarımızı gönderiyoruz." dedi.

 

 

Diğer Haberler