Çorum Belediyesi tarafından organize edilen ve 1995 yılında Çorum'da basılan yerel gazetelerin manşetlerinin yer aldığı sergi dün açıldı.

Gazetelerle geçmişe yolculuk

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Çorum Belediyesi tarafından organize edilen ve 1995 yılında Çorum'da basılan yerel gazetelerin manşetlerinin yer aldığı sergi dün açıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi Sanat Galerisi ve Müzesi'nde saat 14.00'da açılışı yapılan sergide Çorum Hakimiyet, Çorum Haber, Çorum Lider, Merhaba ve Yenigün Gazetelerinin  manşetleri yer alıyor.

Sergi açılışında ilk konuşmayı yapan Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı ve Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye her yıl bu konu da gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Basın İlan Kurumu İl Müdürü Osman Bolluk'ta yaptığı kısa konuşmada tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise yaptığı işin hakkını vermek isteyen kim varsa onların çok yorulduğunu ifade ederek, "Tesadüfen ortaya çıkmış bir başarı yoktur. Gazetecilik de yapsanız başka bir iş yapsanız da bu böyledir. 50 yıllık gazeteci olan Mehmet Yolyapar'a sorsanız bu 50 yılın hiçbir günü kolay geçmemiştir. Ve geri de bıraktığı hergün biraz mutlulukla belki de biraz zorluklarla geri de kalmıştır. Ama çabaladığınız, koşturduğunuz emek verdiğiniz zaman bir şey anlamlı olur" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Muzaffer Külcü ve beraberindekiler sergiyi gezdiler.

Sergi açılışına İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Bayrak, Çorum Belediyesi Eğitim Kültür Müdürü Mustafa Ercan, Sosyal İşler Müdürü Cengiz Özkader, Çorum Hakimiyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erol Taşkan,  TV19 Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kılıç, Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Diğer Haberler