Spor Lisesi teniste bir ilki başardı. Liseli Gençler Tenis grup birinciliğinde Spor Lisesi bayan takımı...

Spor Lisesi Tenis’te ilki başardı

Paylaşın:

 
HARUN AKKAYA
 
Spor Lisesi teniste bir ilki başardı. Liseli Gençler Tenis grup birinciliğinde Spor Lisesi bayan takımı grupta namağlup birinci olarak Türkiye finallerinde mücadele etmeye hak kazandı.
 
Spor Lisesi kız takımı Tenis İl Temsilcisi aynı zamanda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü erdal Bakırcan yönetiminde Tuğçe Bağdat Kahrıman, Emine Yıldırım, Büşra Bolat ve Zeynep Karagöz’den oluşan kadrosuyla mücadele etti.
 
3-7 Ocak tarihleri arasında Kocaeli’nde yapılan Liseli Genç Kızlar grup birinciliğinde 21 ilin temsilcisi mücadele etti.  Çekilen kura ile Çorum Spor Lisesi dörtlü grupta yer aldı.
 
Temsilcimiz ilk maçında Eskişehir şampiyonu Şehit Fazıl Yıldırım Anadolu Lisesi’ni 4-0 ikinci maçında Denizli ikincisi Özel Yüksekçıta Anadolu Lisesi’ni 4-2, son maçında da Edirne şampiyonu Özel Edirne Bahçeşehir Fen Lisesi’ni 4-1 yenerek grup birincisi oldu ve Türkiye finallerinde mücadele etmeye hak kazandı.
 
Tenis İl Temsilcisi Erdal Bakırcan Türkiye Şampiyonası’nın bu hafta sonunda 15-19 Ocak tarihlerinde İzmir’de yapılacağını belirterek ilk kez grup geçen takım olarak bu müsabakalarda da Çorum’u en güzel şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.
 
 
 

Diğer Haberler