Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras ve Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan ile...

‘Türkiye, uzlaşma  ve huzurun merkezi'

Paylaşın:

 

FATİH AKBAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras ve Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan ile parti yöneticileri Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesine iade-i ziyarette bulundular.

Ziyarette konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, terörün, ekonomik yıkımın, toplumsal güvensizliğin, ahlaki çöküşün, asayişsizliğin ve kuşkunun egemen olduğu bir yılın geride kaldığını belirtti.

Ocak ayının ilk saatlerinde yaşanan terör saldırısı ve İzmir Bayraklı Adliyesine yapılan saldırının yeni yılda da terörün etrafımızı ne denli sardığının işaretleri olduğunu kaydeden Mehmet Akif Aras, "Ömer Halisdemir 15 Temmuz'da nasıl darbecilerin karşısına çıktıysa, Fethi Sekin de gözü dönmüş bombacı teröristlerin karşısına çıkmıştır. Tek başına adeta ''Türk Milleti'' olup, milyonların yerine teröristlerin karşısına dikilmiş ve bu vatanın kimin olduğunu bir kez daha göstermiş, Merhum Atsız'ın şu dizelerini bir kez daha hatırlatmıştır: İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için.. Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için.. Önceki gün Laçin İlçemizde yaşanan kaza sonucu iki askerimiz şehit olmuş, şehrimizi yasa boğmuştur. Şehit olan polis memurumuz Fethi Sekin ve adliye çalışanı personelimize, Laçin İlçemizde dün kaza sonunda şehit olan askerlerimiz Bilal Ekinci ve Halit Gencer'e Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yepyeni umutlarla girilen 2017 yılının ilk günlerinde yaşananlar hepimizi ne kadar karamsarlığa sevk etse de,  milletçe taze ve yepyeni umutlara kapı aralıyor, el uzatıyoruz" dedi.

'TÜRKİYE'NİN MİLLİ BİRLİĞİNİ VE KARDEŞLİK HUKUKUNU KORUYALIM'

Türkiye'nin 2017'de düzlüğe çıkması ve esenliğe ulaşmasının en samimi dilekleri olduğunu dile getiren Aras, "Türkiye Cumhuriyeti sokakta bulunmamıştır. İcazetle kurulmamıştır. Milli birliğimiz, kardeşlik ruhumuz kolay kazanılmamıştır.  Türkiye'nin birliği, refahı, mutluluğu ve geleceğinin yegâne teminatı ay yıldızlı al bayrak altında birleşmekten geçmektedir. Türkiye'yi onurlu bir geleceğe taşıyacak çelikten bir irade teşkil edilirse, bizi hiç kimse tutamayacak, önümüze hiç kimse geçemeyecek, kriz, kaos ve darbe çığırtkanları tarihe gömülecektir. Bu topraklara vatanım, bu insanlara milletim, bu bayrak benim, bu ülke benim diyen herkesle uzlaşmalı, gönlümüzü açmalıyız. Çağrımız siyaset kurumuna sivil toplum kuruluşlarına ve hükümetedir.

Türkiye'nin milli birliğini ve kardeşlik hukukunu koruyalım. Ayrılıkta hayır yoktur. Gün birleşme günüdür. Birleşmenin adresi ise büyük Türk milletidir. Uzlaşma ve huzurun merkezi de Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Bize yol gösteren geçmişin acı hatıraları değil, geleceğin aydınlığıdır. Beklemeksizin bir olalım, diri olalım, iri olalım. Türkiye'nin geleceğini birlikte inşa edelim. Huzur dolu, refah içindeki geleceğe birlikte ulaşalım. Terörizmi milli mutabakat içinde imha edelim. Onurlu ve huzurlu bağımsız bir millet olarak yaşayalım. Küresel oyunlara boyun eğmeyelim, bölünme ve parçalanma tuzağına düşmeyelim. Türkiye'yi, Türk milletinin ebedi vatanı olarak hep var edelim" şeklinde kaydetti.

'EMEKLİLERE PROMOSYONU YETERLİ BULMUYORUZ'

Bir milletin emeklilerine karşı tutumunun, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstası olduğunu ifade eden Aras,  "Emekliler, gelecek kuşakların geleceğini elleriyle, yürekleriyle şekillendirerek, toplumsal hafızamızın temelini oluştururlar. Emeklilerin yaşam birikimlerine ve tecrübelerine her zaman değer verilmelidir. Huzurlu, sağlıklı, güvenli ve rahat bir yaşam emeklilerin hakkıdır. Devlet görevini yapanlar bir süre sonra kendilerinin de emekli olacağını düşünerek, emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmelidirler.  Emeklilik döneminde sağlıklı, huzurlu, refah içinde bir hayat sürmeleri en büyük isteğimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi emeklinin yanındadır. Emeklilere külfet gözüyle değil, nimet gözüyle bakmaktadır. Son dönemde partimiz, emeklilikte yaşa takılanlara da en azından işsizlik ödeneği verilmesi önerisinde bulunmuştur. İntibak düzenlemesi yapılması sözünün yerine getirilmesini önermiştir.

Partimiz, birçok kamu çalışanının almış olduğu promosyon maaşı yılda iki defa da emeklilerin almasını önermiştir. Ancak hükümetin verdiği promosyon, maaş değil, maaşın cüzi bir kısmı oranında kalmıştır. Tatmin edici olmamıştır. 12 milyon civarı emeklimiz ücret dengesizliğinin mağduriyetini yaşamaktadır. Bu mağduriyeti gidermesi gereken hükümet ise imkansızlıktan dem vurmaktadırlar.

Partimiz emeklilerin sorunlarının yakından takipçisi ve onların sözcüsü olmaya devam edecektir. Onların lehine yapılacak çalışmalarda siyasi desteğini verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bugün konuk olduğumuz Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesinin başkanına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülkemizin tecrübeli emektarlarına saygılarımı sunuyor, emeklilerin sorunların takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirtirken, hepsine sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Emekliler Derneği Çorum Şube Başkanı Hıdır Kınıklı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MHP yönetimine teşekkür etti.

 

 

Diğer Haberler