Yoğun iş temposu nedeniyle aracını nereye park ettiğini unutan sürücülerin imdadına teknoloji yetişti.

Unutkan sürücülere  teknolojik kolaylık

Paylaşın:

 

Yoğun iş temposu nedeniyle aracını nereye park ettiğini unutan sürücülerin imdadına teknoloji yetişti.

Kaybolan eşyaların bulunmasında da etkili bir yöntem haline gelen ‘Bluetooth Takip Cihazları’, dalgın sürücülere önemli çözümler sunuyor.

Konuyla ilgili bilgi veren uzmanlar, dijital teknolojinin çağın en büyük problemlerinden biri olan çalınma, kayıp ve unutkanlığa çare olacak bir gelişim içinde olduğuna işaret ediyor.

Son derece pratik ve kullanışlı olan bluetooth takip cihazları hakkında bilgi veren uzmanlar, kaybolan çanta, anahtar, telefon gibi eşyaların yanı sıra park yeri unutulan araçların da bu sayede kolaylıkla bulunabildiğini ifade ediyorlar.

Akıllı telefonlarla eşleştirme yapılarak kullanılan küçük takip aparatlarının 50 metrelik bir kapsama alanına sahip olduğunu dile getiren uzmanlar, unutkanlığın yanı sıra kayıp ve çalıntı durumlarında tercih edilen teknolojik çözüme ilginin arttığını belirtiyorlar.

TAKİP CİHAZLARININ GENEL ÖZELLİKLERİ

Bluetooth takip cihazı takılan araç ya da eşya, uygulamanın yüklü olduğu telefona olan uzaklığı 50 metreyi aştığı an telefona sesli uyarı geliyor.

Bu uyarılar bazı durumlarda kullanıcıyı rahatsız edebilir. Zira bazan cihazın bağlı olduğu eşyaya o an için ihtiyacınız olmayabilir. Bu durumda cihazın sesini kapatilir ya da uygulamayı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak böylesi durumlarda cihazı kapalı halde unutma riski de bulunuyor. Bluetooth takip cihazları bu soruna evinizde bulunan kablosuz ağı kullanarak kendine güvenli bir bölge oluşturarak çözüm sunuyor. Cihaz bu alandayken kendini sessize alabiliyor.

‘BURADAYIM’ DİYE UYARI VERİYOR

Evinizde veya yakın mesafelerde takip cihazının bağlı olduğu bir eşyayı kaybederseniz, uygulamada butona bastığınız an cihazınız uyarı vermeye başlıyor. Böylelikle cihazın nerede olduğunu kolaylıkla öğreniyorsunuz.

Takip cihazlarının çoğunda bulunan bir tuş sayesinde kaybolan telefonuzu da bulabiliyorsunuz. Cihazda bulunan tuşa bastığınız zaman telefona uyarı geliyor.

 

 

Diğer Haberler